şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: türk hava yolları), 2019 yılını yaşanan b737max krizine rağmen karla kapatmayı başardı.

  türk hava yolları a.o. tarafından kamuyu aydınlatma platformu’na gönderilen resmi açıklamaya göre; 1 ocak 2019-31 aralık 2019 tarihleri arasında toplam 1 milyar 530 milyon 828 bin tl (yaklaşık 253 milyon dolar) kar elde edildi.

  kaynak
 • bu tür başlıklar, ekşi sözlük'te tutmaz birader. bize zararla gelmen lazım tutması için. hesaplama detayından dolayı, ara dönem bilançolarında zarar gösterdiğinde, leş kargası gibi üşüşüyoruz başlığa, sonra gerçekler ortaya çıkınca, göt gibi kalıp, görmezden geliyoruz. bu başlık tutmaz birader... boşuna zorlama...
 • beni bu haberde 1 milyar 530 milyon 828 bin tl'nin sadece 253 milyon dolar etmesi üzdü. yani kar eden thy, kaybeden türkiye cumhuriyeti.
 • bizim de eleştirdiğimiz konu bu zaten. zenginler zenginleşmeye devam ederken halkın git gide daha da fakirleşmesi. gelir adaletsizliğinin had safhada olması.

  bir tarafta insanlar evine ekmek götüremediği için, çocuğuna mont alamadığı için intihar edip diğer tarafta büyük şirketler kârlarının üstüne kâr koyuyorsa bu işte bir terslik vardır.
 • bu vergi dairesine verilen beyanname tutarı. konsolidesi daha yüksek gelebilir diyorlar. mart ayında 3-4 milyar tl arası bir kar açıklaması bekleniyor. hissesi uzun zamandır yatırımcısını süründürüyordu. artık yükselme vakti geldiğinin habercisi bir kar açıklaması aynı zamanda. önümüzdeki bir kaç ay içinde 19 tl'ye kadar bir çıkış öngörüyorum. (savaşa filan girmezsek)

  elbette yatırım tavsiyesi değildir.
 • uçuş fiyatları o kadar uçmuş ki artık bir zahmet kâr etsin ama dur ya.

  ucuz uçuş yakıda bir hayal olacak.
  paranın kokusunu duyan firmaya çöker. ne kadar kartal mezunu varsa dolmuş zaten bizim oğlanı da oraya yazdıracağım.
 • bu başlık tutmaz birader. thy'nin 200 milyon dolar kar etmesi haber mi amk? kar etmeyecekse niye var ki bu "şirket"?

  ne yapalım amk güşlü türküye mi diyelim? almanya bizi yine kıskandı mı diyelim?

  zarar ettiği zaman haber konusudur ama bak. mesela atlasjet battı, belki de thy yüzünden batmıştır ha? *
 • atlasglobal batarken, thy nin kar etmesi? devletin oyuncu olduğu her piyasa oligopol olmaya devam edecek. devletin bir numaralı görevi adalet ve düzeni sağlamaktır.