şükela:  tümü | bugün
 • o uçakta bulunan insanların sevdiği olamaz mı? belki hasta bir yakını var ve haber bekliyor? ayrıca iletişim özgürlüğü diye birşey var. bu kadar acımasız ve yasakçı olmayın.
 • mesut yılmazın eşinin kalp rahatsızlığı var,haberi uçakta duyarlarsa fenalık geçirebilceği için kapatmışlar.

  belki hasta yakını varmış da haber bekliyormuş da,ulan hasta yakınından haber alsan napacaksın 15bin metre yükseklikte ve okyanustayken.acımasız olmayın yazmış bir de ruh hastası,kalp hastası bir kadının oğlunun vefatını internetten öğrenmesinin ve muhtemel sağlık sorunlarının engellenmesinin neyi acımasızlık.ayrıca kadın o haberi havadayken alsa ve fenalaşsa uçak mecbur zorunlu iniş yapacak en yakın ülkeye ve uçaktaki herkes etkilenecekti durumdan.

  thy gerçekten dünya çapında,sorumluluk gerektiren bi iş yapmış,sonra mağdurlarından özür dileyip kartlarına mil de yüklemiş.şunu eleştirenin kesinlikle ruhsal problemleri var.

  beni öldürecek bu mecra ya.
 • türküreyim 7500 miline. business ile new yorka uçan adama hakaret etmiş gibi oluyorsun. 7500 mil ne ulan. adam belki milyonluk işini uçağa bıraktı. üzücü bir durum ama bu gibi durumlarda bu uygulama çok üzücü bir kelime ama "keyfi" oluyor. yani başkasının hakkını bir diğerinin vefat haberi alıp üzülmemesi için kesintiye maalesef uğratamazsınız. dünyanın her yerinde böyledir. kibarca taziyelerini bildirmeli, tahsis edilen bir doktor ile seyahatlerini gerçekleştirmeleri gerekir.
 • thy mil konusunca ne kadar cimriymiş, 7500 mil ne lan! vermese daha iyiydi :)
 • ulan sanki 5 sene once ucaklarda internet vardi, nasil bu kadar bagimli oldunuz sasiriyorum, milyon dolarlik adamsan zaten 10 saat internete giremedin diye kaybedicegin para sana koymaz merak etme.
 • ben de profesyonellikle duyarlılık arasındaki ince çizgide yer alanlardanım.

  bir kaç soru sorarsak cevap basitleşebilir :

  evladını kaybeden kişi, eski başbakan eşi değil de normal bir vatandaş olsa, aynı koşullarda aynı duyarlılık gösterilecek miydi?

  yarım günlük bir uçuştan bahsediyoruz. sizce bu kadar uzun bir sürede dünyadan kopmak, bu çağda normal midir? o uçakta işlerini yöneten, rapor hazırlayan, çalışma yapan, belki, de sınavına çalışan birileri olabilir.

  sadece bir kişi için, yüzlerce insanın özgürlüğünü kısıtlamak, medeniyet göstergesi midir, saçmalık mıdır?

  üzerinde tekrar düşünülmesi gereken uygulama sonrası yapılan jesttir.
 • belli ki hiç uçak interneti kullanmamış insanların yazdığı entry'ler...

  uçak internet hızı(ücret karşılığında alınan) asla milyonluk işlerinizi uçağa bırakıp halledebileceğiniz bir hıza sahip değildir. alelade bir spor sitesini bile takribi 3-4 dakikada açar.

  muhtemelen hiç okyanus ötesi uçmadığınız için(sorry not sorry) internetin kalitesiyle ilgili de bilgi sahibi değilsiniz.

  bunu eleştiren, bu harekete bile bok atmaya çalışan insanlar da oturup biraz insanlıklarını sorgulasınlar bence.

  edit: bahsedilen internet hızı thy uçakları için geçerlidir.
 • vaadedilen hizmeti o uçuşta alamamış insanlara özür mahiyetinde verilen hediye.
  olması gerekendir, ister önemli işi olsun ya da olmasın rakibi olan havayolları şirketleri bunu hem özür mektubu hem mil hediye ederek yapıyor.
  mesela vaadedilen hizmeti alamayınca doğacak hakları bilmek önemlidir.
 • ağabey lükse bak biz olsak ciğerimizi uçakta sökerler kim takarsa taksın derlerdi.
  adı yolsuzluklara karışanlar mis gibi hayat sürdüğünü zannediyordu taki o hastalığa kadar...
  kimse sanmasın yanıma kalacak ama burada ama orada inim inim çıkar.
 • bu tatsız durumda dahi yapılacak en olumlu şeyler her adımda yapılmıştır. tebrikler thy.