şükela:  tümü | bugün
  • başlıkta görüldüğü gibi, gözbebeğimiz, dünyanın en büyük havayolu şirketlerinden biri türk hava yolları, uçucu personele vurulması zorunlu olan menenjit aşısının diyanet işleri başkanlığından 580000 tl (yazıyla: beş yüz seksen bin türk lirası) karşılığında satın almış.

görsel

görsel 2

görsel 3

thy'nin böylesi zor bir zamanda, yönetim kurulu başkanı sn ilker aycı'nın maaşlardan kesintiye gideceğiz kaynak dediği bir dönemde diyanet işleri başkanlığına "aşı" adı altında 580 bin lira para göndermesi akıllara sığmaz bir durum...

edit: görselde thy geçmiyor diyenler olmuş.
    ortaklığımız uçuşu personeli diye devam eden cümleden thy olduğu rahatça anlaşılıyor zira başka uçucu personeli olan ortaklık yok türkiye’de.

edit2: görsel kalitesi düşük olduğu için mobilden pek belli olmuyor. biraz daha yüksek çözünürlüklü bir görsel eklendi.

edit3: imgur mobilde görselin kalitesini çok düşürüyor. pc’den bakan rahatlıkla okuyabilir.

edit 4: 3. görseli farklı bir siteye yükledim. şimdi okunabiliyor.
  • göz bebeğimiz thy yi karalama çalışması olarak düşünüyorum, görselde paylaşılan excel çalışması çok amatörce olmuş malesef karalamak için yeterli değil.
    edit: yazım hatası.
  • elif can yetim'den açıklama bekliyoruz, bekliyoruz di' mi abiler?!
  • göz bebeğimiz, göz bebeğimiz.

elif can yetim sen misin?

ne göz bebeği lan? devlet desteğiyle tekelcilik oynayıp uçuş içi ikram köfte vererek mi göz bebeği olunuyormuş?
  • -ben muska yazm...
    +580 bin tl veririm
    -şov yaparım.
  • kaynakta "aşı" nerede?

diyanet ve thy kelimelerinin geçmesi bunlara yeter. kaynak falan hak getire sinek gibi üşüyor whatsapp grubunda toplanan troller.
  • aşının diyanetten alınmasına bir tek ben şaşırdım sanırım.
  • öncelikle sikkodan kaynaklarla gelmeyin. hadi geldiniz sikkodan excel de thy'yi tek göremeyen ben miyim? thy yazmayıp thy diyorsak o halde bunu hazırlayanın (bkz: dedemizesahipcikalim) olduğu algısı doğuyor.