• geri kalmış bir ülkede normaldir.

geri kalmış ülkelerde akıllı bir adam çıkıp halkın kafasına vura vura bu tip şeyleri öğretmezse kimse öğrenmez.

1930 larda kanada türk kadınların seçme seçilme hakkına gıpta ile bakarken bugün başbakanları gay yürüyüşlerine katılıyor.

herkesin dilinde "bir atatürk daha gelse" lafı.. gelse zannediyor musun şapka ile harf devrimi ile uğraşacak? o o zamanın mücadelesi idi. şimdi eşcinsel evlilikleri yasallaştırmaktan ayrımcı aşağılayıcı ifadeleri yasaklamaya bir çok gelismiş ülkenin hala başaramadığı adımlar atardı. buraya gelip aptal aptal laflar yazanlar bu zamanın mollası gericisi olurdu.
  • (bkz: sözlüğün kıraathaneye dönmesi)

aktif bir sözlük blokçusuyum. embesillerin kusmuklarını okumak zorunda değilim ve sürekli engelliyorum.

bitmiyorlar. insanların cinsel yöneliminin aşağılanmasını normal karşılayan, yok derdini sikeyim yok doğrusunu yapmışlar diyen hırbolar her gün ama her gün fikir bile denemeyecek pisliklerini ortaya saçıyorlar.
  • öncelikle durup 9 yaşındaki kıza evlenebilir denilen bir ülkede neyin sapkınlık olduğunu tartışmak lazım. daha sonra thy gibi bir firmanın böyle bir durumda nasıl bir yol izleyeceğine bakmak lazım. altyazıyı belki thy ekibi yapmamıştır ama sorumluluk thy'ye aittir. uygun bir dille açıklama yapıp özür dilemesi gerekir.
  • thy'nin bok yemesidir. burada oten comarlara bakmayin, medeni ulkelerde ayrimciliga ve nefret sucuna girer.
  • pedofili de "düzgün", "normal" diye çeviriyorlar mı acep diye merak ettirmiştir.
  • sayesinde engellenecek orospu cocuklarini ve gene engellenecek gerizekalilari gordumuz olay...

(bkz: hanryk) oc sinifinda olup onu favlayan 16 kisi ayni kategoridedir.

buton arayan (bkz: dilci02) sen saf bir gerizekalisin.

tabii bunlar ilk asamada olanlar.

bu gibi beyinsizlere is vermeyeceksin ac kalsinlar dislansinlar bakalim ne yapacaklar.

once insan ol insan sonra konus ki bu tercihi olan insanlarla ilgili de bir sey diyemezsin insan olsan...

edit: bu gerizekalilari ucurmayan sozluk yonetimi sen de en az bunlar kadar insan degilsin. acik acik insanlik sucu, nefret sucu isleniyor sen orada bakiyorsun...
  • türkçede hazır eşcinsel diye karşılığı varken gidip aşağılama yapmaktır.

bugün ayrımcılığa destek olursanız yarın başka havayollarında uçarken türklere yada müslümanlara aşağılama ve ayrımcılık yapılıyor diye ağladığınızda sizi kimse umursamaz.
  • doğrusunu yapmış, göte göt demiş diyen onun bunun çocuklarının derdini epey merak etmekteyim. derdini anlatmak isteyen sığırlar mesaj atabilirler. gelmişiz 2018 yılına, entrylerine girip bakıyorum bi tanesi hayvan hakları hakkında düşünebilmiş ama hala homofobik,bi tanesi kadına "pompa dışında ne işe yarar" diyen dingilin teki. thy hosteslerine tesettür zorunluluğu getirilse zil takıp oynayacak çomarlar ile ortalığı yıkacak ikiyüzlü şerefsizleri aynı fikre hangi konu getirebilirdi? elbette eşcinsellik. ezikliğiniz, bastırdığınız her şey, kendi yaşıtınız bi adamın gece olunca sikini nereye soktuğuna olan merakınız ve öğrenince duyduğunuz nefret ile hep ama hep ne skim yaparsanız yapın cehalet abideleri olarak kalacaksınız. siz bu dünyadan siktir olup gideceksiniz ve tam o anda bir eşcinsel çift daha birbirine sarılıyor, siz köpeklere rağmen yaşamaya ve akıl sağlığını tüm pisliklerinizden korumaya devam ediyor olacak.
  • freudyen olmayan yaklaşım. (bkz: #73257250) linkini aşağıda verdiğim mektubu okunarak, iddia edilen iki önermenin de yanlışlığı görülebilir. ben yine de açıkladım bir de en sonda küçük bir sitemim var.

yazarın söylediğinin tam tersi olarak," eşcinsel kelimesini bile dememiş, dönük demiş" iddiası da sapkınlık iddiası gibi yanlış. hatta yalnızca 1905 yılında yayımlanan cinsiyet üzerine adlı çalışmasında bu terimi kullanmıştır. tabi türkçedeki argoyla "dönme" olarak değil, yönelmiş, oriented manasında.

komiktir ki kaynağını verdiğim mektupta -yalnızca asılsız iddia ile ilgili olan kısmını çevirdim ancak ilgilenen olursa tamamını da çevirebilirim- şöyle diyor:

"...oğlunuzla ilgili bilgileri verirken eşcinsel demekten kaçınmış oluşunuzdan oldukça etkilendim. neden bu kelimeyi kullanmaktan kaçındığınızı sorabilir miyim? eşcinsellik'in bir avantaj olmadığı açıktır, ancak bir utanç kaynağı, sapıklık veya alçaltıcı bir şey de değildir ve hastalık olarak sınıflandırılamaz.... eşcinsellere yapılan zulüm `büyük bir haksızlık olmakla beraber bir suç, bir zalimliktir`... "

buyrun: mektup sayfa 1mektup sayfa2
    ilgili sayfa

aslında bilgisi, kaynağı olmadan insanlar hakkında atıp tutanlar için de birkaç kelime söylemek istiyordum ancak gerçekten artık bunu yapmaktan yoruldum. kendi kendine teşhis koyanlar mı dersin, kahvehaneden hastalık tanımlayanlar mı? hangi birine yetişeceksin?akademiye gelin arkadaşlar, önce 6 sene tıp eğitim ardından 5 sene psikiyatri eğitimi alarak başlayabilirsiniz bu konuyla ilgili araştırmalarınıza. özgürce araştırmalarınızı yapıp ispatlarınızı teorilerinizi ortaya koyun. öyle konuşun. islamın yasakladığı her şeyi de hastalık sanmayın. islam dininde yasaklar da izin verilenler de dünyadaki sınav içindir. bu -ınız ve -mayınızları bir nedene oturmanız bu inanışta doğru değildir.
  • müslümanlara göre eşcinsellik sapkınlıktır, ama aynı zamanda da bin bir gece masallarını da ayıla bayıla okurlar. osmanlı'da da hamam oğlanları, külhan beyleri de yoktur bunlara göre.

sonra burada "ay ne kadar doğru, göte göt demişler" diye sahte ahlak bekçiliği taslarlar.

ülkenin ikiyüzlülüğüne güzel örnek oluşturmuş hadise.
hesabın var mı? giriş yap