şükela:  tümü | bugün
56 entry daha
  • bu rezillik herhangi bir batı ülkesinde yaşansa dövülmekten beter edilirlerdi, ağızlarına sıçılırdı. türkiye her türlü rezilliğe alıştırıldığı ve insana zerre saygı olmadığı için malesef sıradan karşılanıyor. işte tüm bunlar yaşanmaması için koruyucu bir yasa gerekiyor.
  • bir gıdım da olsa ümitle girdiğim 2018'in içine sıçmış başlıktır.

thy'nin yaptığını geçtim, yorumlardaki cehalet bilgisayar ekranından akıyor. bu mu benim düzeltmeye çalışacağım türkiye? ben bu insanlara mı emek harcayacağım? bu insanların ülkesine mi faydam dokunsun diye burda kalacağım.

thy'nin yaptığının az da olsa bir hata olma ihtimali var. ama siz homofobik cümleler kurup desteklemek için paragraflar da döşemişsiniz. hata ihtimali yok.

barbaros şansal haklıydı.
  • doğru bir çeviri olmuş, insan doğasına aykırı bir sapkınlıktır.
  • hayır eşcinsellik ne zaman normal bir eylem haline geldi arkadaş? değişen dünya zırvaları falan bıktım artık. bugünün son derece modern doğacı, greenpeace'ci, yeşile ağaca tapan insanları nasıl bir doğa kanunu olan erkek kadın sistemini yıkmayı normal görebilir?

erkek ve kadın bir çifttir. birleşmesiyle çocuk oluşur ve insanlık bu şekilde devam eder. buna doğanın bir kanunu diyebilir miyiz? pek tabi... peki sen inanılmaz modern arkadaşım nasıl doğaya anti üretebilirsin? ağaçlar yok oluyor hayvanlar öldürülüyor diyen sen nasıl böyle bir şey düşünebilirsin. ateist bir bireyim yıllardır kendimi böyle adlandırıyorum ve eşcinsellik bir sapkınlık. üyeleri de sapkın olan kimselerdir.
  • müslümanların kutsal kitabı bu konuda gayet nettir efendim:

"çünkü siz, şehveti tatmin için kadınları bırakıp da şehvetle erkeklere yanaşıyorsunuz. doğrusu siz taşkın bir milletsiniz!"

(araf 81)

burada kullanılan kelime "müsrif", anladığım kadarıyla "israfta olan", "haddi aşan", "sınır tanımayan" gibi anlamlara geliyor. "sapkın" da bunlardan çok uzak değil yani.

demek istediğim, kuran'ın kendisinin bu ayrımcı ve küçük düşürücü dili kullanıyor olması, kendine "müslüman" diyen insanların da bu dilde konuşması son derece doğal maalesef.
  • başlığa girince ilk başta şaşırdım, neden bu kadar az homofobik çomar var diye, sonra aklıma geldi 250 küsür kişiyi engellediğim.

tabi aradan kaçan pedofili, ensesçi tipleri de bastım engeli. yavaş yavaş ekşi sözlük hayalimdeki gibi bir yer olacak. az sabır.

genelde thy kullanan bir eşcinsel olarak, eğer politikaları bu yöndeyse açık açık söylersinler de bir daha kullanmayayım dememe neden olan çeviridir.
  • bir ibne arkadaşın acaba ibneliğimize thy nediyor diye merak edip okuyup sapkınlık dendiginde kendinin sapkın olmadıgını sanması üzere açtığı başlıktır.

gay olmak sapkınlıkmıdır?

sapkınlıkdır tabiki

hiç erkek ergeği siker mi lan?
  • 9 yaşında ister kız ister erkek olsun evlenmek sapkınlıktır. bunu kimse tartışamaz. tartışırsa zaten o kişi de sapkındır. çocuk istismarına ne kadar karşıysam aynı şekilde eş cinselliğe de karşıyım. çocuk istismarı da eşcinsellik de bir sapkınlık türüdür. asıl ayrımcılığı siz yapıyorsunuz. çocuğa yapılan istismar sapkınlıksa bu neden sapkınlık değil? yaradılışına aykırı iş yaparak birini meşrulaştırıp ötekini inkar ederek sen de bu sapkınlığa onay vermiş ve kendinle çelişmiş oluyorsun.

inanın veyahut inanmayın. kuran'a uydurma diyorsunuz aynı şey incil'de de yazıyor ve kat'i bir şekilde eşcinselliğin sapkınlık olduğu belirtilmiş. lut gölü de dünyadaki en alçak göldür. bölgede yapılmış arkeolojik çalışmalar da daha önce o bölgede bir felaket olduğunu zaten kanıtlıyor.

"hz. lut'un yaşadığı bu şehrin, eski ahitte ( incil'in ilk bölümü, ilk 39 kitaba verilen isim ) geçen ismi sodom'dur. kızıldeniz'in kuzeyinde kurulmuş olan bu kavmin aynı kur'an'da yazılanlara uygun bir şekilde yok edildiği anlaşılmıştır. yapılan arkeolojik çalışmalardan çıkan sonuca göre şehir, israil - ürdün sınırı boyunca uzanan tuz gölü'nün ( ölü deniz) yakınlarında bulunmaktadır."

''hani lut da kavmi'ne şöyle demişti: ' sizden önce alemlerden hiç kimsenin yapmadığı hayasız-çirkinliği mi yapıyorsunuz ? gerçekten siz kadınları bırakıp şehvetle erkeklere mi yaklaşıyorsunuz ? doğrusu siz ölçüyü aşan bir kavimsiniz. kavimlerinin cevabı: ' yurdunuzdan sürüp çıkarın bunları, çünkü bunlar çokça temizlenen insanlarmış ? ' demekten başka olmadı. (a'raf suresi,80-82)
    lut'da; hani kavmine demişti: ' siz gerçekten, sizden önce alemlerden hiç kimsenin yapmadığı ' çirkin bir utanmazlığı yapıyorsunuz. siz (yine de) erkeklere yaklaşacak, yol kesecek ve bir araya gelişlerinizde çirkinlikler yapacak mısınız ? ' bunun üzerine kavminin cevabı yalnızca ' eğer doğru söylüyor isen, bize allah'ın gazabını getir. ' demek oldu. ( ankebut suresi, 28-29 )"

incil'de anlatılanı buradan okuyabilirsiniz.

not: çomar değilim ve eşcinsellik tedavi edilmesi gereken bir hastalıktır. ayrıca eşcinsel olana da bir şey demem. sonuçta kendi tercihi ama bu onun sapkın olduğu gerçeceğini değiştirmez. tıpkı çocuk istismarı yapanların da aynı şekilde sapkın olduğu gerçeceğini değiştirmediği gibi.
  • insanların var olmasına izin veriniz. sizin gibi olmayanlara saygı gösteriniz ki kendiniz için saygı talep etme hakkınız olsun.
4 entry daha