şükela:  tümü | bugün
  • turbanli pilotumuz olsun diye kasmadılarsa kayirmadilarsa bir sorun yok.

yalniz arabistanda bu işi yapamazdı bilgisi olsun. islami açıdan yasak.
  • o nasıl güzel bir kadınmış lan dediğim pilottur. sahip olduğu gen havuzunu merak ettirir.

edit : kimi hatırlatıyor bu resim bana diye düşünürken, aklıma geldi. aynı yüz hattı, aynı gülüş, aynı gamze... buyrunuz bakınız rockloe.
  • zamanında matematik bilmeyen pilotluk sınavına giremezdi, şimdi pilot olmuş. hem de dilci. ilginç.
  • keşke türbanıyla değil en genç kadın pilot olarak anılsaymış!

bu siyasal simgelerle bir şeylere ulaşmak bitse artık! hem de liselerin en düşük not ortalamasına sahip tiplerle...

zeki çocuklara çok ayıp ediyorsunuz olm!

içimiz acıyor amk.
  • en son thy’de pilot olmak için mühendis kökenli bir lisans diplomanız olması gerekiyordu. hayrola?

edit: gelen mesajlara göre bu şart 4-5 yıl önce kalkmış. google üzerinde şartname değişimi ve tam tarihini aradım ama bulamadım. galiba toefl isteği de 2012 yılında kalkmış.

bir iki kişi ise türban takıyor diye böyle bir sual sormuşum sanmış, allah akıl fikir versin. mühendislik şartı aranmasının kendi içinde bir mantığı vardı değil mi?
  • türbanlı kadın pilotumuz olsun diye thy tarafından seçilmiştir.

böyle kadınları nerede görsem tanırım ki fotoğrafında boynundan aşağısını göstermediği için memesi küçük ve göbeklidirler.

(bkz: sabiha gökçen)

edit: bence bunu onlar cumhuriyetle kadının başını açıp pilot yaptılar, güzellik yarışmasına soktular biz de başı kapalı kadını pilot yaptık diye intikam çabasıdır.

ingilizce-dil okuyan birinin günümüzde pilot olacak kadar matematik yapabileceğini daha doğrusu analitik zekâ gerektiren bir iş yapabileceğini sanmıyorum. her neyse (bkz: fren yerine gaza basan kadın) gibi şu bkz. da burada dursun (bkz: iniş takımlarını açmayı unutup pistte sürüklenen kadın pilot)
  • (bkz: başörtüsü)
    (bkz: eşarp)
    (bkz: tülbent)
    (bkz: bone)
  • özgürlük laiklik diye ağlayanlar burada kıyafetinden dolayı bir kadını aşağılamaya çalışıyor. ulan ne ikiyüzlüsünüz. uçak uçurmayı hak etmemiş olsa milyonluk uçağı ve ortalama 300 kişiyi emanet ederler mi? zoraki pilot ne hayattaki en büyük başarısı ortalama bi okulun ortalama bir bölümünden mezun olmak olan yazar görünüşülerine bak sen hele :)

insanları kıyafetleri, inançları, cinsiyetleri, cinsel yönelimleri sizinkinden farklı diye aşağılamayı bıraksanız sizde rahatlayacaksınız aslında ama neyse..

edit1: imla

edit2: 50 tane mesaj şöyle bi bakınca hepsi birbirine benzer şeyler burası türkiye kesin torpil dönmüştür falan. elindeki veriye bak hissediyor torpil döndüğünü o yüzden ben direk ikna oldum(!). tam olarak neden torpil döndüğünü düşünüyorsunuz kadın diye mi? güzel diye mi? kapalı diye mi?

edit3: 14 ayda araba kullanmayı öğrenemezsin diyen arkadaş normal insan zekasindaki kişiler için konuşuyoruz biz burda.
  • türban mesele değil de pilotaj bölümü, astronomi ve uzay bilimleri ve mühendislik harici bölümlerden pilot yetiştirilmemesi gerektiğini düşündüren hadise.
  • türbanlı olması bence de sorun değil. tüm pilotlar türbanlı olsun. ama apronda deve kesen tiplerin aldığı hiçbir karara, yaptığı hiçbir seçime güvenmem.

pilottur. türbanlı dendiğine göre kadın pilottur. kadınlara uçak teslim edilmezciler damlar birazdan.