şükela:  tümü | bugün soru sor
  • (bkz: küfür etkisi yaratan kelimeler)

buraya uçuyorum desem, mahalleli anasına sövdüm diye beni döver. ama kelimeleri yutan kaptan pilotların şu yeri nasıl anons edecekleri dinlemek için de uçulur ne yalan söyleyeyim.
  • ayıptır.
  • saçma şekilde bir eleştiri içeren başlıktır. öncelikle sayın çok bilmiş, o 2 milyon turist nereden gelip izlanda'ya gidiyor? avrupa'dan izlanda'ya gitmek isteyen turisti thy ne yapsın?

emin ol senin düşündüğün bu dahice saptama hiç kimsenin aklına gelmemiştir! milyar dolarlık şirket işleten insanlar bunu hiç düşünememiştir!

ayırca senin için aradım buldum. izlanda'ya gidenlerin büyük çoğunluğu, nordik ülkelerden, avrupa'dan, britanya'dan ve kuzey amerika'danmış. ahanda link!
  • olsa da yesek dedigim izlanda ucusunun olmamasi buyuk ayiptir. boylece pittsburgh'dan direk izlanda uzerinden aktarmali turkiye'ye gidebiliriz. garip ama gercek pittsburgh'dan kita disina olan 3 ucustan biri direk izlanda ucusudur. digerleri frankfurt ve paris. ilerde insallah buna 3. havalimani eklenir de direk turkiye'ye ucariz.
  • taleple alakalıdır, talep olsa thy vagadugu ya da izlandanın her şehrine de uçar.
  • bildiğim kadarı ile bu tip ucus ağları havayolu değil karşı ülke onayı ile olur. %90 ihtimalle izlanda'ya uçulmamasını thy değil izlanda istemiyor. slot verilmiyor
  • izlanda'da pasaport polisi yok diye biliyorum. dolayısıyla sadece güvendikleri ülkelerden yolcu alıyorlar ve pasaportlar/vizeler o ülkelerden çıkışta yine o ülkelerin polisleri tarafından kontrol ediliyor. dolayısıyla türkiye gibi her türlü kaçağın ve teröristin cirit attığı bir ülkeden direkt uçuş almamaları çok normal.

edit: vagadugu'yu niye kötülüyorsunuz anlamıyorum.
  • sözlüğün anasının sikildiğinin göstergesi olmuş başlık!

adam, thy' nin ne bok yediğiyle alakalı(!) bir tezatı ortaya koymuş. açıklaman yoksa siktirip "erkek berberinin siki" başlığına yazarsın! salakmış da şuymuş, buymuş! sensin salak!

fikrin yoksa yazmayacaksın... haftada 1-2 temiz entry girmen yeterli. ota boka atlamana gerek yok. sözlüğün anasını siktiniz...
  • (bkz: slot)
  • akp son yıllarda afrika'yla ilişkilerine çok fazla ağırlık gösterdi*. inşaat sektörünü az çok takip edenler fark etmişlerdir. ve bu yüzden çok fazla elçilik açıldı, vizeler karşılıklı kalktı, thy'nin bir jesti olarak da afrika'nın pek çok bölgesine uçuşlar başladı. esasen thy son yıllarda bu uçuşlardan zarar da etmeye başladı ama arada bir takım ticari ilişkiler var.