*

şükela:  tümü | bugün
  • yerli ve milli thy'nin kabin memuru kıyafetlerini italyan modacı ettore bilotta'ya dizayn ettirmesi olayı.

ödemeyi tl ile yaptığımıza eminim (!)

kaynak
  • link

millete gelince yerli ve milliyiz deriz kim bilecek. ülkemizde onlarca dünya çapında modacı varken gidip kıyafetlerin tasarımını italyan bir modacıya yaptırmışlar. ya ben anlamıyorum, millete gelince utanmadan yerli milli diye kafa skiyonuz ama kendinize gelince hep bir bahane.
  • ihaleyi yandaşlara verip yanlı ve yerli firmalara saçma salak konseptler yaptıracaklarına italyan’lara yaptırsınlar.

ayrıca üniformalar cidden başarılı.

tanım: sıkıntı görmediğim hadise.

edit : ihaleyi düzgün yapacak da olsalar illede türk firmalarına yaptırsınlar görüşüne katılmıyorum. thy uluslararası bir firma, türk modacıların da italyan modacıların da katıldığı bir ihale olsun ve en başarılısı alsın. ki büyük ihtimalle öyle olmuştur. italya’nın kara kaşına üniforma yaptırdıklarını sanmıyorum.
  • yoo, niye italyan'lara yaptırıyorlar?
    ihaleye fesat karıştırmayıp gerçekten hak eden türk modacılara yaptırsınlar.
    tanım: sıkıntı gördüğüm hadise

edit: havayolu firmaları genellikle üniformalarında kendi ülkelerinin giyim kültürlerini yansıtmaya çalışırlar. bu durum firmaların kendini tanıtma, pazarlama aşamasında önemli bir yere sahiptir.
    bu nedenle bırakın da üniformaları en azından gerçekten hak eden türk modacılarına yaptırsınlar.
    -italyan mı? kesin türk'lerden daha iyidir- önyargısına katılmıyorum. özellikle konu türk kültürünü yansıtacak elbiseler olduğunda.
  • o yüzden güzel olmuş demek.
  • armanili guccili italyanlara yaptiracak tabi

lcw ye mi versinler...
  • yerli o kadar yetenekli tasarımcılarımız varken neden italyanlar?
    gerçi yerli üreticilerden de gidip arap sevicilere işi verirler; hostesler emirates hava yollarından çıkma gibi olurdu artık.
  • ele avuca sığacak hiçbir sikten anlamadığımız için italyanlara yaptırılmış olması muhtemel.
  • yerli modacıların yediği bokları gördüğümüzden dolayı isabetli bir karardır.

(bkz: cemil ipekçi tasarımları)
    (bkz: dilek hanif tasarımları)
  • işin garibi uçakları da amerikalılara ve almanlara ve fransızlara yaptırıyorlar.