şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: reserved)
  burasi karisacak ben vaziyet alayim. karismasini gerektirecek cok mevzu var.

  edit: bi faydamiz dokunsun ozet geceyim simdi.

  ablamiz projeden yorulmus, ulan 5000'den az olan maas miktarim karsiligi neler cekiyorum halbuki seyler oyle mi, hmm mesela thy hostesleri demis. o unlu maviye dakikalar kala muhtemelen. ozel sirket degil, az versin, piyasasi bu degil, chicken or fis vs demis. hakli oldugu noktalar var. yine de cirkef birisi bence ve metrobuste koltuk kapma gerginligine beraber girmek istemeyecegim biri. cogu guzel bile olmayan ne lan! ablamiz at avrat silah ekolunden belli ki.

  bi arkadas da kamu iktisadi tesekkulleri diye girince zaten bu cocuk okur dedik, okuduk ki cidden okumus. yine de thy niye bu kadar para veriyor noktasinda tam yanmamis barutu. ama bizim vergiler degil o haci noktasinda indirmis askeri.

  baska birileri gelip aglamis, uzulmus falan. zormus hostes olmak, bazen tavuk bitiyormus falan.

  baskalari gelip su guzel ortami bozmuslar hemen. hangi haber sitesinde yuzlerce farkli arkaplandan insanla her gun boyle sacmasapan seyler hakkinda beyin firtinalari okuyabilirsiniz allah askina. bakin bu bir dramdir. hemen siksok laflarla, kerameti kendinden menkul, kisisel ve baskasina bir sey ifade etmeyen bi seyler gevelemis. niye boylesiniz lan siz?
 • hosteslerin çalışma temposu ve hayat düzenlenlerinden haberdar olmayanların isyan edeceği durum. olayı bi de ''vergilerimizle ödeniyor'' seviyesine indirince devrimsel bi tarafı da olmuş, liseli solcular ansızın öfkeleneceklerdir.
 • benim de karşı çıktığım sayısız abukluktan biri daha. şu ülkede önce ekonomik sistemin ne olacağına karar verilmeli. komünist ekonomi mi yoksa kapitalist ekonomi mi ? karma ekonomi olmuyor işte. hem ekonomik anlamda sorunlar hem de ciddi adaletislzlikler çıkıyor. modernleşmeyi ve bireysel olarak var olabilmeyi imkansız hale getiriyor karma ekonomi.

  türkiye, kapitalist ekonomiye sahip demokratik ülke olduğu iddiasında.

  o halde sorarlar adama..

  kardeşim kapitalist, batılı değerleri benimsemiş ve demokratik bir ülkede tıpkı demir perde ülkelerinde olduğu gibi trt gibi bir kurumun ne işi var ? üstelik bu kurum halkın vergileri ile özel tv kanalları ile rekabet etmeye kalkıyor, maç yayınlıyor, ihaleye giriyor, dizi-film işine giriyor vs..

  benzeri şekilde halkbank ve ziraat bankası gibi özel bankalar ile sidik yarıştıran ve bir de abuk sabuk reklamlara dünyanın paralarını bayılan bu devlet bankaları neyin nesidir ?

  benzer şekilde konuyu açan arkadaşın dediği gibi türk hava yolları nedir ? devlet niye havayolu şirketi işletir ? neden özel şirketler ile rekabet eder ?

  bazı şeyleri düşününce insan kafayı yiyecek gibi oluyor. ondan sonra gelsin devasa memur yükü, adam kayırmalar, torpiller; gitsin devlet içinde cemaat benzeri yapılanmalar, türlü türlü şaibeler vb.

  buna bu ülkedeki hantal ve demir perde ülkelerini andıran ekonomik yapı ortam hazırlıyor. bu çarpık ekonomi düzeltilip ekonomi gri tonlamadan kurtarılıp ya siyah ya beyaz yapılmadığı sürece böyle saçmalıklar ve adaletsizlikler daha çok yaşanacaktır.
 • artılar eksiler listesi yaparsan proje çizen zeki yazar abim ya da ablam aradaki farkı anlarsın
  tanım : özel şirketler her zaman olduğu gibi yine insanların hakkını yediğini bize gösteren başlık
 • sen yine 2 saat uykuyu bulup, uyuyorsun. bu iyiye işaret. bazı meslek grubundaki insanların o uykuyu göremedikleri için yurtdışında öldükleri otel odası haberleri arka arkaya basını meşgul etmeye devam ediyor. sakin olmakta fayda var. her mesleğin kendine göre kolaylığı ve zorluğu vardır elbet. eminim ki hiçbir hostes senin yaptığın işin karşılığının sana verilmediği için girip bu platforma iyi oluyor ibneye demez. atalarımız güzel demiş. kimsenin eşine ve işine yan gözle bakmayacaksın.
 • insanlara geçinilebilecek bir maaş verilmesine kızmak da iyiymiş...

  bizdeki ana sorun bu zaten...

  senin maaşın az mı? herkesin ki az olsun...

  çomar mısın? herkes çomar olsun, kültüre, eğitime ne gerek var?

  dünya standartlarının üzerindeki insanları "elit" diye yaftalayacağına, "memleket gerçeklerine uzak"lıkla suçlayacağına, o standartları yakalayıp geçmeye çalış, memleket gerçeklerini değiştir, mal gelip mal gitmeyin...

  herkes iyiyi, doğruyu örnek aldığı zaman bu ülke ilerleyecek...
 • arada proje üstünde çalışmana ara ver biraz araştır bakalım thynin bütçesi nereden geliyor dediğim yazarın sıçmığıdır. maaşı çok dediğin işin gecesi, gündüzü, bayramı-seyranı olmayan ve sağlık riskleriyle dolu bir iş olduğunu farkına var, sonra git yiyosa başvur. hani dersen uğraşırım türlü türlü insanla, yolu olmayan afrika şehirlerinde kalmayla, dene bi şansını. olacağını sanmıyorum ama dene, kalmasın o koca şey içinde.

  bu da sağlık risklerine bi örnek olarak kalsın entryde.

  http://mobil.hurriyet.com.tr/…ini-kaybetti-29335194
 • gerek kaptan gerek hostes
  bu konu 'defalarca' konuşuldu, defalarca anlatıldı... en ince detaylarına kadar.
  sapık mısınız evladım siz?
  her dakika amerika'yı yeniden keşfediyorsunuz
  (bence bu cümlenin manasını bile anlayamıyorsunuz ya neyse!)
  "ne dedim ki" demeyesin diye baştan söylüyorum; fikrine de saygı duymuyorum, gündeme getirdiğin konuya ve getirme şekline de saygı duymuyorum, bu mecraya yeni adım atmışsan bile hiçbir şeyi okumadan etmeden lambır lumbur başlık açmana da saygı duymuyorum;
  ve bu entry'nin müsebbibi olan mevzu; şahsına yükleniyor gibi görünsem de esasında nezdinde senin gibilerin hiçbirine saygı duymuyorum...

  naptınız bu sözlüğe?
 • malsınız yemin ediyorum. halk bankası reklamı için de aynı şeyi söyleyenler olmuştu "bizim vergilerimizle şahan'a para ödüyorlar" diye. önce kamu iktisadi kuruluşu nedir, nasıl para kazanır, ne yapar, bütçe nedir onları öğrenin bence.

  sümerbank için de "devlet niye pijama üretir" diyordunuz 15 sene önce. al artık üretmiyor. babalar gibi satmak işinize geliyor ne de olsa.

  http://investor.turkishairlines.com/…rtaklik-yapisi

  "batılı kapitalist sistemi benimsemeye çalışan bir ülkede" trt'nin ne işi var diyorsun iyi hoş da, bbc diye bir olay var bildin mi hani? e onu ne yapacağız? yanlış anlaşılmasın trt'nin yayın politikasını 15 senedir desteklemediğim gibi izlemiyorum da, hükümet borozanlığı, seçim döneminde diğer partileri akp'nin 100'de 1'i kadar vakit ayırması, muhalefetten kimseyi televizyona çıkarmaması, eşşek yükü ile para döktüğü dandik danik dizileri, trt'deki t'nin anlamını artık değişmiş olması benim de midemi bulandırıyor, yıllardır izlemiyorum. ama "kapitalist" dediğiniz yaklaşım açısından bakarak "gerekliliğini" "gereksizliğini" tartışmak da bana mantıklı gelmiyor. bbc ile karşılaştırlamayacak kadar dandik olduğunun da farkındayım.
 • ilkokul mezunu kaynakçının da senden daha çok kazandığını öğrendiğinde napacan merak ediyorum.