şükela:  tümü | bugün
  • hipertiroidi tedavisinde kullanılan, abdi ibrahim ilaç sanayi ve ticaret a.ş. tarafından üretilen tablet ilaçtır. hızlı çalışan tiroid bezini yavaşlatma ve tedavi etme amacıyla kullanılır. bir takım önemli yan etkileri olduğundan, doktor kontrolünde kullanılması ve düzenli olarak kan tahlili yaptırarak etkilerinin araştırılması önerilir.
  • etken maddesi metimazol olan antitiroid ilaç.
  • 12 saat arayla aldığım, çok fena başağrısı yapan ilaçtır.

troid bezim fazla çalıştığında ise acayip agresif, neredeyse saldırgan olmuştum. yani ölümü gösterip sıtmaya razı etmek 'tir ilaçların işi.
  • hipertiroid teşhisi ile ilkin doktor tavsiyesiyle dideral ile birlikte almaya başladım. dideral çarpıntılarımı sönümlemek için verilmişti tabi.

ancak sonrasında dideral yan etki gösterince - nefes darlığı- tek başına thyromazol'a devam ettim, kontrolde de tsh değerlerimin iyice azaldığı görülünce doktor önerisiyle dozunu artırdım şu an çarpıntılarım da yok oldu.

tabii bunda beslenme alışkanlıklarımın da etkisi var. eskiden günde 4-5 kupa filte kahve, fırsat buldukça espresso, latte vs içerdim. şimdi hemen hiç içmiyorum, içeceksem de kafeinsiz.

diyeceğim o ki ilaç tedavisine destekleyici şekilde beslenirseniz tedavinin başarısını artırabilirsiniz. tabii çarpıntının gitmesi sadece bir semptomun ortadan kalkması demek. esas önemli olan tsh düzeyimi ne zaman normale getireceği. bakalım..
  • graves sebebiyle 3 aydır her sabah 4 adet içtiğim ve akabinde başımı duvara vurdurtacak kadar ağrıtan ilaç.
    bu ilacı kullanmaya başladığımdan beri ağrı kesici müptelası oldum onlar da kesmiyor migren ilacı kullanıyorum, kilo aldırması da cabası.

güzel olan, hormonları hızlı bir şekilde düzenliyor.

edit: şimdilik tahliller doğrultusunda 1'e düştük ve baş ağrısı devam ediyor. bazı günler içmiyorum sıfr bu sebeple. tabi siz beni örnek almayın için anacım işe yarıyor ilaç.
  • hipertirodi tedavisinde kullanılan ilaçtır. emzirme döneminde bu ilacı kullanan var mıdır? bir yeşillendirin gözünüzü seveyim.