şükela:  tümü | bugün
  • aym'nin, tib'in 'müstehcen internet yayınlarına' erişim engelleme yetkisini iptal etmesi.

anayasa mahkemesi'nin, danıştay 13'üncü dairesinin başvurusuyla 2016 yılında ohal khk'si ile kapatılan tib'in, 'müstehcenlik suçunu oluşturan' internet yayınlarına ilişkin olarak erişimin engellenmesi kararı verilmesini öngören yetkisininin, anayasa'nın 3 maddesine aykırı bularak iptal etmesi.

aym bunu ağır öder*

kaynak
  • bu kadar yasak, sansür vs. altında bir tutam özgürlük serpen anayasa mahkemesinin bu yaptığının yanına kar kalacağını zannetmiyorum.

çünkü (bkz: kuzey kore)
  • beyler, tavuğa kaza damacanaya en sonunda da nil timsahına tecavüz edilen bir ülkedeyiz malum, adam internetten +18 yayın da izleyemezse artık nil timsahından sonra neye tecavüz edebilir bilmiyorum. ayrıca kimin nasıl fantezilere sahip olabileceğini, nasıl bir fantaziye sahip olduğuna gezi olaylarında bizzat şahit olduk, biz almayalım. bazıları dedim, ben iftira atmayacak kadar da terbiyeliyim.

bu nedenle milletin ne izlediğine de bir zahmet karışmayın. ha illa kim kimle ne yapıyor diye burnunuzu sokacaksanız bir zahmet erkek çocuklarına tecavüz edilen dini vakıflardan, öğrencisine tecavüz edip şeriyat isteyen sapıklardan başlayın.

zira iş +18 sitelere gelene kadar biz çoktan evlenmiş oluruzswh
  • aym'yi sallayan var sanki.

ülkenin en yetkili mahkemesinin aldığı kararlar uygulanmıyor bile.

boşa heveslenmeyin, vpn'e devam.
  • rtük'ün internete direkt müdahale maddesinin torba yasaya girmesi ile bi halta yaramayacak durumdur.
  • ülkede hukuk var demek için alınmış göstermelik karar. tib yasaklamasa diyanet yasaklar kılıfına dolayısıyla hukuka (şeriata) uydurulur.
  • aynı sitelerin dine hakaret etmekten, terörizm'den, halk sağlığına uygun olmamaktan, örf ve adetlerimize uygun olmamaktan, tc'ye vergi ödememekten kapatılmasıyla sonuçlanacak gelişme. çünkü biz türkler kesinlikle cinselliği o sitelerdeki gibi yaşamayız.
  • eğer bu iptalin ardından, tib'i mumla aratacak bir şeyin gelmeyeceğini düşünüyorsanız ve özgürlük geldiğini düşünüyorsanız bu sikik ülkede işlerin nasıl yürüdüğünü bilmiyorsunuz demektir.