şükela:  tümü | bugün
 • 2010 nba draft'ında 2. tur 31. sıradan oklahoma city thunder tarafından seçilen '89 doğumlu alman pivot.

  geçen yılın almanya şampiyonu brose baskets'de ilk 5 başlamış pleiß. beko bundesliga'nın pek göz önünde olan bir lig olmaması sebebiyle ilk defa 2010 dünya basketbol şampiyonasında 30 ağustos 2010 avustralya almanya maçında izleme fırsatı buldum. maç almanlar için çok iç açıcı geçmese de 2.10un üzerindeki boyu ve muazzam kanat açıklığıyla ilk olarak fiziksel olarak dikkat çekti. ribaundlara doğal olarak çok hakim, ortada bir çok kere caydırıcı bir duvar olarak geri püskürttü rakibi. uzun boyuna rağmen ayak çabukluğu ve hızı iyi durumda. orta mesafe şutu ve pota altında iş yapan soft elleri olduğu yazılıyordu ama bunları maalesef göremedim.

  bir de draft sırasında ismail şenol ve/veya ihsan bayülken'in pleiß'ın tam okc thunder'ın isteyeceği tipte bir oyuncu olduğunu vurguladıklarını hatırlıyorum. gerçekten öyle bir oyuncu ama sanıyorum nba'e gitmeden önce 1-2 yıl avrupa'nın daha çekişmeli bir liginde iyice pişmesi lazım.
 • spor toto world cup 10 basketbol turnuvasının en değerli oyuncusu.
  (bkz: most valuable player)
 • bu yaz oklahoma city thunder formasıyla yaz liginde boy gösterecek, ama bir süre daha amerika'ya gelmeyecek nitekim caja laboral ile 4 yıllık sözleşme imzaladı.
 • sakatlanmazsa bu sezon breakout yılı olması pek muhtemel olan 2.16lik alman.
 • savunmada kendisini onden almaya calisan linas kleiza'nin; uzerinde, at skine konmus kelebek gibi kaldigi minik kus.
 • izzet türkyılmazın hallicesi, tabii ki en az 2 gömlek daha güçlü ve fundemantalı iyi olanı.
  yine de benzetmektyen kendimi alamıyorum nedense.
 • yok artık ali sami. adam geçen yıl tomic'in arkasında forma beklerken şimdi utah'a gidiyormuş.

  ulan eskiden avrupa'dan bir oyuncu nba'e giderken(genelde kıtanın efsaneleri ya da en önde gelen yıldızları olurdu bu isimler) bütün avrupa bir olur o adam nba'de ne yapacak onu merak ederdi. şimdi daha burda doğru dürüst izleyemediğimiz adamlar direk nba'e gidiyor.

  (bugün de nba'e mi sövüyorum euroleague'e mi belli değil)
 • (bkz: 6 eylül 2015 almanya sırbistan basketbol maçı) nda son topta bjelicayı savunamayıp maçı veren ruhsuz uzun.
  bjelica aldı topu, bu zürafanın çevresinden dolaştı, bıraktı.

  tibor'da izledi.
 • avrupa'da bile rakip pivotlar tarafından ezilirken, utah jazz'in beyaz uzun fantezisi sonucunda nba'e 3 senelik sözleşmeyle giden oyuncu.

  28 maçı geride bırakan utah jazz'de 4 maça çıkmış, 4 sayısı var. zaman zaman da d-league'e gönderilip çağırılıyor. kendisinden bir cacık olmayacağını bütün avrupa basketbolu takipçileri bilir ama nba scout'larının bunu anlayamamış olması kötü.