• "faaçii fooçiii tambooow, yo gara çikiçikiçikitaaaaa" diye dinleyegeldiğim şarkının gerçek adıymış.
    sözlerini okuyunca yıkıldım...

bate forte o tambor
    eu quero i
    tic tic tic tic tac
    bate forte o tambor
    eu quero i
    tic tic tic tic tac

as barrancas de terras caidas
    faz barrento o nosso rio-mar
    amazonas, rio da minha vida
    imagem tco linda
    que meu deus criou
    fez o ciu, a mata e a terra
    uniu os caboclos
    construiu o amor

chorus:

bate forte o tambor
    eu quero i
    tic tic tic tic tac
    bate forte o tambor
    eu quero i
    tic tic tic tic tac
    i nessa danca
    que meu boi balanca
    e o povo de fora
    vim para brincar
    i nessa danca
    que meu boi balanca
    e o povo de fora
    vim para brincar

amazonas, rio da minha vida
    imagem teo linda
    que meu deus criou
    fez o ciu, a mata e a terra
    uniu os caboclos
    construiu o amor

chorus
  • sarkiyi dinlerken bile sarkinin neresinin soylendigi bulunamayan sarki.*ama kalcalar sallaniyor.*
  • bu şarkının içinde afrika sözcüğü geçtiğine yemin edebililirim ama edersem çarpılırım anladığım kadarıyla.
  • sonbaharın ortasında beni "baheley allaam karayiplere neyin gideyim, ışınla beni noğlur şu ofis ortamından, amin yarebbim" şeklinde dualar etmeye sevkeden, eğlenceli klipli, kıpır kıpır şarkı. bi lambada bu etkiyi yapar, bi de bu.
  • sonunda bulduğum şarkıdır.
    ne zamandır dilime dolanmıştı...

hele şu yazın yayınlanan otel tanıtım şeylerinde hep arka planda bu şarkı bulunur. bir diğeri için (bkz: cancion del mariachi)
  • brezilyalı müzik grubu carrapicho tarafından 1996 yılında piyasaya sürülen festa do boi bumba albümünde yer alan çıkış parçası ve tüm dünyada büyük hit haline gelen single. özellikle fransa'da müthiş başarılar kazanmış ve ödüllere layık görülmüştür. chili tarafından daha sonra yapılmış bir coverı da bulunmaktadır. klibi de dans eden insanlarla doğa içerisinde geçen ve brezilya'ya uygun sevimli bir çalışmadır ancak grubun beden eğitimi hocasına benzeyen beyaz bantlı uzun saçlı elemanının antipatik hareketleri sinir bozmaktadır. buradan izlenebilir; http://www.youtube.com/watch?v=e7ysry_ae0e

sözleri de şöyle;

bate forte o tambor
    eu quero é tic tic tic tic tac
    bate forte o tambor

é nesta dança que meu boi balança
    e o povão de fora vem para brincar

as barrancas de terras caídas
    faz barrento o nosso rio mar
    as barrancas de terras caídas
    faz barrento o nosso rio mar

amazonas rio da minha
    vida imagem tão linda
    que meu deus criou
    fez o céu a mata e a
    terra uniu os caboclos construiu o amor
    fez o céu a mata e a
    terra uniu os caboclos construiu o amor

bate forte o tambor
    bate forte o tambor

• database sınavına çalışırken bir arkadaşın "baççik boççik bambo" diye söylemesiyle neydi onun ismi diye düşünüp fellik fellik aradığım şarkı.
  • bir zamanlar (animasyonun, tıpatıp show'un tekelinde olduğu yıllar) grand yazıcı'nın (bkz: club voyage torba) kulüp dansı olan tatlı, komik ve galiba biraz da romantik (burada "sözleri" kale almıyoruz) şarkı. 90'lar şarkısı.
  • bu arada uygurlu sanatçı murat nasyrov'un bu şarkı için yaptığı rusça bir cover da bulunmaktadır. buradan dinlenebilir; http://www.youtube.com/watch?v=zcecvi58hk0
  • uzan'ın star tvsinde bir dönem yaz aylarında tatil beldelerinde bulunan motellerin tanıtım reklamlarının üzerine monte edilen süper şarkı. sırf bu şarkıyı dinlemek için o gidemediğimiz tatillerin motellerin reklamlarına ağzım açık bakardım.

masmavi sular eğlenen insanlar... hep iç geçirerek ama keyifle izlerdim o reklamları*
hesabın var mı? giriş yap