şükela:  tümü | bugün soru sor
  • e-devlet , inovasyon,sanal devlet vs derken hala ticaret odalarına milyonlarca tl aidat alan ticaret odalarının artık kullanımdan kalması gerektiği bir gerçektir.

nedense kimse ses çıkarmıyor, parası değerli olan bir ben miyim ? yoksa ticaret odalarının imkanlarından faydalanmayıp ( yurtdışı fuar gezileri, yemekler, geziler, misafirler, gezmeler, daha fazla gezmeler.) bir bana mı batıyor.

yahu tek yaptığı faaliyetimi ve nace kodumu onaylamak, bunu yapan devlet kurumu yok mu ? maliye denetime geliyor, gelmesin o vakit.

hayır, anlamadığım en büyük problem şu.

ben yaptığım karlardan sana niye pay veriyorum ?

kim olarak alıyor ? bana destek verdiği yok, sadece verdiği faaliyet belgesi ve ticari gazete başka ne yapıyor ? ben bir numarasını görmedim.

vergimi veriyorum, hayır ticaret odası ne hakla benim yaptığım karlardan para alıyor ben hala anlamıyorum.

bak yine diyorum, benim yaptığım karlardan ticaret odası niye pay hesaplayıp alıyor kafasına göre.

sonuç olarak, şirketlerin e-devlet üzerinden kurulmasına az kala, ticaret odalarının tamamen kalkması, içinde bulunan ve boş çalışan, bir birikim ve kazanım yaratmadığı onca çalışmanın boş olduğunu düşünerek kapatılması gerektiğini düşünüyorum.

yani ticaret odalarının içindeki onlarca insana bir bakın. ne yapıyorlar, sizce bu ülkeye ne katkı yapıyor ? hayır bilen varsa da beni bilgilendirsin,

sadece arşivcilik, dökümantasyon.

baştan edit: iş bu entry sinir ile girilmiştir.