şükela:  tümü | bugün
 • şimşek: ticaret savaşları fiilen başladı:
  başbakan yardımcısı şimşek, abd'nin küresel ticaret savaşını başlatacak noktada hareketler yaptığını, bunun dünya ekonomisi açısından çok sıkıntılı bir durum olduğunu söyledi.

  "küresel kriz ile birlikte dünyada gelir dağılımı bozuldu. "

  tüh size de mi vurdu?

  (bkz: size de vurdu)
 • bu akşam muhtemelen başlayacak olan savaşlardır.

  --- spoiler ---

  amerikan başkanı, abd endüstrisini korumak için çelik üzerinde% 25, ??alüminyum üzerinde% 10 vergi koyan kanunu imzalayacak.
  turmp, avrupa birliği karşılık verecek olursa araba ihracatlarına da vergi koyarım dedi. abd pazarına ithal edilen araçlarda% 35'lik bir sınır vergisi tehdidinde bulundu.

  ilk aşamada ab, amerikan mallarından harley-davidson motosiklet, levi's kot pantolonu ve kentucky bourbon viskisi gibi ürünlere vergi koyulabileceğini ifade etti.

  bu arada; bmw, daimler ve volkswagen , güney, cumhuriyetçi abd eyaletlerinde en büyük fabrikalarından bazılarını işletiyorlar . almanya'nın otomotiv endüstrisi derneğine göre alman otomobil üreticileri, abd'de 33.000 işçi ve alman otomotiv tedarikçileri yaklaşık 10.0000 kişi istihdam ediyor.

  --- spoiler ---

  link.
 • (bkz: buralar hep dutluktu)

  abd'nin avrupa'dan sonra çin'e getirdiği 50 milyar dolar ek gümrük vergileri ile daha da ayyuka çıkmış savaşlar silsilesi. trump'ın ortalığı karıştırmak istediği çok açık. bu da işlerin abd'nin istediği gibi gitmediğini gösteriyor. filler tepişirken çimler ezilecek. ekonomisi kırılgan ülkeleri kötü günler bekliyor.
 • çin, abd'nin son açıkladığı gümrük tarife restini görmüş ve restine rest ulan demiştir.

  to the end, to any cost
 • gözlerden kaçıyor ama trump g7 zirvesinde masaya yumruğunu vurup erkenden ayrıldı, ortak açıklamaya bile katılmadı. dünya ekonomisi için kötü, bizim için çok daha kötü bir haber!

  ticaret savaşları resmen başladı. gazamız mübarek olsun.
 • bugün abd'nin çin mallarına 50 milyar dolarlık vergi koymasının ardından çin de abd mallarına 50 milyar dolarlık vergiyle cevap verdi.