şükela:  tümü | bugün soru sor
 • şurada:performanslı araçlara ticari ruhsat verilmesin ayrıntılı gerekçeleri sıralanmıştır.

  özetle;
  taksi, okul servis aracı, panelvan, minibüs, halk otobüsü vb. ticari araçların hızlı gitmesini gerektirecek bir durum yoktur. tam tersine, taşıdıkları sorumluluk dikkate alındığında, en çok bunların hızdan kaçınması ve trafik kurallarına titizlikle uyması beklenir.

  dolayısıyla, turbo beslemeli, yüksek performanslı taşıtlara ticari araç ruhsatı verilmemelidir. ve bunlara hız limiti getirilmelidir. hız kaydını tutan takometre gibi aygıtlar bağlanmalıdır.
 • ne güzel lan... o öyle olmalıdır, bu böyle olmalıdır.

  bana göre de tiacari araçların geçiş üstünlüğü olmalıdır, yakıt ücretsiz olmalıdır.
 • hepsini katmıyorum ancak;
  hayatta hiç bir baltaya sap olamamış,
  okulunu bitirememiş, bir ustalık veya zanaata sahip olamamış bitirim sevdalısı insanların yaptığı iştir bu işler.
  bir fakülte okuyup kanaat ederek çalışamazlar.
  fabrikaya girip alın teri ile çalışmak zor gelir. çünkü emeğin karşılığını alamaz, amir-memur tarafından çeşitli baskılara maruz kalır, kuruşu kuruşuna vergi ödersiniz.
  bir ustalık, zanaatkârlık yapamazlar. çünkü bu kademeye gelene kadar sabır göstermek, usta-kalfa-çırak ilişkisine katlanmak g.tlerine zor gelir.
  sadece sürücü belgesi + çeşitli tamamlayıcı birkaç evrak ile bütün gün dışarıda dolaşmak, işini tutturusa bir araç, bir araç daha alarak iyi para kazanmak bu adamların hedefidir.
  bir kargo uçağını süren pilot ile bir öğrenci servisini kullanan şoförün karşılaştırması daima zihnimi meşgul etmiştir.
  içlerinde temiz, samimi insanlar olsa da bir çoğu köylü kurnazıdır.
  bu amın oğullarının yapması gereken tek şey; sadece ve sadece insanlara biraz saygı, biraz dikkat göstermektir. bunu dahi yapmaktan aciz insan sürüleridir.