şükela:  tümü | bugün
 • antidemokratik. eleştiriyi kaldırmayı bileceksin, bilmelisin.
 • hayatimizi/yasantimizi "zedeleyen" ticarethanelere mustahak bir iceriktir ki serbest olmalidir ozgurce yazilabilinmelidir.
 • o ticari itibarı koruyacak ürün/hizmet sunamayan marka ve hizmet sağlayıcıların kesinlikle katlanmak zorunda oldukları içerik türü. herkes bir ürünün kalitesiz olduğunu ve o ürün daha doğru dürüst kullanım yapılmadığı halde dağıldığını ve bu durumu, sadece aman itibarımıza halel gelmesin tavırlarından korkmadan belirtmeli. ya da hizmet sunulan bir yere gittiğinde o yer ne kadar büyük marka değerine sahip olursa olsun, bir şekilde müşterisine sunduğunu idda ettiği hizmeti sunmuyorsa her türlü eleştiriyi sırtlamalı.
  başlıkta adı geçen sebep sadece her şeyden rahatlıkla yırtabilmeyi görerek , marka ve hizmet sağlayanları doğrudan kalitesiz ürün satışına teşvik ya da müşteriye keyfi muamele yapma gibi şeyleri beraberinde getirir o kadar. doğru bir tavır ve geçerli bir sebep olamaz hiç bir zaman.
 • yazarlarda otosansürü tetikletecek bir tür silah. o değil de sansüre karşı 15-20 pornocu yürümüştü değil mi?
 • ekşi sözlüğün işe yarayan en önemli işlevlerinden birine ket vuran saçma uygulama.

  boşverin deneyim paylaşımını falan, hadi hepimiz bir ki üç diyince yarılıp sandalyeden düşelim. nutellaya bulanalım. sözlüğün bir şekilde ilişiğinin bulunduğu firma ve kişiler dışındaki herkesin ticari itibarını gönül rahatlığıyla zedeleyelim. yoksa cıss. he he evet yanda sözlük yazısının üzerinde siyah bant var diye bir duruşu falan olan çok özgür bir yer burası.

  bok özgür bir yer burası.
 • hemen sayfanın aşağısına gidip koyu gri renkte yazılmış yazının ilk cümlesine bakıyoruz. ne diyor? bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. mahkeme korkusu ya da eş-dost ricası ile kaldırılan entrylerden bu sözün hiçbir anlamı olmadığını daha rahat anlayabiliriz . ticari itibarı zedeleyici içerik nedeni ile silinen entrylerde bunun en güzel örneklerinden biridir. madem bu sitede yazılanlar doğru değil silinmesin entryler, ha madem buradaki bilgiler ilgi ve tepki çekiyor o zaman o ibare oradan kaldırılır ve sözlüğün gerçekte nasıl bir platform olduğu daha iyi anlaşılır.

  ticari itibarı zedeleyen entryleri sildirileceğine bu entryleri okuyup hatalarından dönmelidir şirketler, kuruluşlar vb. sansür falan boş işler.
 • başlıktaki entry'lere fiziksel referans içeriyorun saçma kullanımlarından sonra gördüğüm en rezil entry silme gerekçesi.

  "gençler, bu arkadaşlar yabancı değil, bir kıyak yapalım"ın mahalle esnafından internete dönüşü böyle oluyormuş demek ki. sağ baştan bir başlasak entry kalmaz bu silme gerekçesiyle. adam ticari itibarını zedeleyecek hareketi yapmaktan çekinmiyor, ben yazarken çekineceğim. leoparın kuyruğunu tutturanlar konu eş, dost olunca kedi kuyruğu tutuyormuş.

  madem öyle, ben de bundan sonra 50 tl karşılığında şirketler ve internet siteleri hakkında olumlu entry giriyorum, 80 tl'ye de rakipleri olan bir şirketi kötülüyorum. kampanya!
  buradan ulaşamayanlar ekşi duyuru'da "afrikalileo'ya ulaşabilir misiniz?" diye duyuru açabilirler. kontrol edeceğim.
 • tükanın önünü kapatmayın ulan demenin sözlükcesidir.
 • ticari itibarı zedeleyici içerik öyle bir şeydir ki turkcell, turktelekom, ttnet sözlükle ticari faaliyete gececek olurlarsa başlıkları da çiçek gibi olur alimallah.
 • şöyle bir entry gibi gibi bir şey bu içeriğe örnek, yazarsanız siliniyor, ticari itibar tahriş oluyormuş:

  **************************************************
  falangfilan.com gibi bu sitede de asla ama asla çıkarlarına ters haberleri yayınlamayacaklar, negatif yorumları hep silecekler. diyelim a firması sana büyük miktarda reklam verip, sponsor oluyor; o firmayı yanlış yaptığı bir işte nasıl eleştirebilirsin? firmanın reklamları çekme riskini göze alabilir misin? işte mashable olma yolunda çaba gösteren türkçe sitelerde bu sorun var. ekşi sözlük hariç. sözlükte herkes ve her şey itin götüne sokulabiliyor. demek ki huzur (diğerlerine nispeten) sözlükte. ama bu blog dünyası çıkarların havada uçuştuğu tam boktan bir çukur.

  silen: boncuk @ 31.02.2012 24:61:63 | sebep: götümüze girebilir: ticari itibar zedeleyici içerik
  *******************************************************