şükela:  tümü | bugün
  • ticket to ride oyununun avrupa haritasında geçen versiyonu. oyun 20. yüzyılda geçtiğinden türkiye şehirlerinin ismi constantinople gibi o dönemki isimleridir. aynı ticket to ride gibi iphone ve android için uygulamaları mevcut.
  • masa oyunlarına aşina olmayanlar için bile kolay, çabuk öğrenilebilen, oynama süresi 30-60 dk süren keyifli bir oyun. içinde türkiye haritası'nın bir kısmı olduğu için belki de bizim için oynaması daha eğlenceli. amerika versiyonuna göre eklemeler yapılmış. mesela köprü eklenmiş, rakiplerinizle çakışan yollarda onların yolu üzerine köprü ekleyerek kendi trenlerinizi geçirebilirsiniz. muhtemel kavgaları önler ama kullandığınız her köprü size 1 puan alma hakkınızı kaybettirir. (kullanmadığınız her köprü +1 puan)

    bu oyunda kazanmak için görevleri tamamlamak yetmez. kısa yollar yerine uzun yolları tercih edip yüksek puanlar almak gerekir. bir de oyunla ilgili en güzel kısımlardan biri puan hesabını oyun bittiğinde yapabilmek. hem hata yapılmamış olur hem de oyun daha hızlı biter.

    köprü: istasyon diye geçiyormuş
  • neotroygames tarafından türkçe olarak satılan oyun.