şükela:  tümü | bugün soru sor
  • ticket to ride oyununun avrupa haritasında geçen versiyonu. oyun 20. yüzyılda geçtiğinden türkiye şehirlerinin ismi constantinople gibi o dönemki isimleridir. aynı ticket to ride gibi iphone ve android için uygulamaları mevcut.
  • masa oyunlarına aşina olmayanlar için bile kolay, çabuk öğrenilebilen, oynama süresi 30-60 dk süren keyifli bir oyun. içinde türkiye haritası'nın bir kısmı olduğu için belki de bizim için oynaması daha eğlenceli. amerika versiyonuna göre eklemeler yapılmış. mesela köprü eklenmiş, rakiplerinizle çakışan yollarda onların yolu üzerine köprü ekleyerek kendi trenlerinizi geçirebilirsiniz. muhtemel kavgaları önler ama kullandığınız her köprü size 1 puan alma hakkınızı kaybettirir. (kullanmadığınız her köprü +1 puan)

    bu oyunda kazanmak için görevleri tamamlamak yetmez. kısa yollar yerine uzun yolları tercih edip yüksek puanlar almak gerekir. bir de oyunla ilgili en güzel kısımlardan biri puan hesabını oyun bittiğinde yapabilmek. hem hata yapılmamış olur hem de oyun daha hızlı biter.

    köprü: istasyon diye geçiyormuş
  • neotroygames tarafından türkçe olarak satılan oyun.
  • çok güzel , çok çok güzel oyun. yani abartmak da istemiyorum ama bu oyundan sıkılmak pek mümkün değil gibi. kuralları ve yapılacak şeyleri bu kadar basit olup, bu kadar keyifli hale gelebilen nadir oyun vardır sanırım. neo troy games aracılığı ile aldık, baskısı ,kutunun kalitesi şu ana kadar aldığım oyunlar arasında en iyisi olabilir (biraz şehirler daha görünür olabilirdi ancak orjinali bu yapacak bişey yok ). catan gibi hem aile ile hem de arkadaşlar ile defalarca oynayabileceğiniz oyunlar kategorisinde. oyunda renkler (tren renkleri) önemli ancak, renk körlerini de düşünerek ayrıca semboller eklemişler, bunlar nedeniyle sıkıntı oluşturmuyor. yetmedi bir de android versiyonunu indirdik, bir araya gelemediğimiz zaman dahi oynuyoruz. hatta yanılmıyorsam, kutu oyununda android oyuna bedava giriş yapabilmek için kullanıcı şifresi bulunuyor olabilir. tren yollarına tren ekleyerek puan topluyorsunuz. bir noktadan bir noktaya en çok puan toplayacak şekilde ulaşmaya çalışıyorsunuz, en kısa özeti bu.
    bursa'da bu oyunu kültürpark civarında 5 dakikalığına durakta unuttuk ve çaldırdık (ya da 'geri gelmezler alayım' dedi biri), aynı gün yenisini aldık . oyunumuzu alana da baya sövdük (sövüyoruz da). yenisini hemen alacak kadar güzel bir oyundu bizim için. verdiğiniz paranın hakkını sonuna kadar veriyor. hiç düşünmeden edinin derim.