şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
  • lyrics gelmiş, musixmatch'ten almış. yalnız uzundur kullanmiyordum, şarkı sözleri aşkına tekrar bakayım dedim ama neden bakmadığımı hatırladım. arayüzü kötü baya.

neyse umarım spotify şöyle kallavi bir ui tasarımla gelir de. hem lyricler hem behind the lyrics hem de hi-fi ile coşarız.

https://www.musictech.net/…e-graphics-and-settings/
  • gold logosu çok güzel.
  • hali hazırda spotify, youtube music premıum ve tidal kullanıyorum. teknık detaylar konusunda uzman olmamakla bırlıkte, ıyı bır dınleyıcı olarak degerlendırmelerım su sekılde:

bırcok kez belırtılmıs ama tidal, dıger tum uygulamara gore bariz derecede kaliteli ses sunmakta. ozellıkle master kayıtlar sızı bambaska bır havaya sokuyor hatta hi-fi kalıtelı olanlar dahi cok basarılı sonuclar verıyor. elımde bulunan kısıtlı sayıda ki flac kayıtlarla da karsılastırma ımkanı buldum ve oldukca ıyı sonuclar aldıgımı belırtmelıyım.

tıdal'ı "audioquest dragonfly red" dac'la bırlıkte evımde pioneer hpm 100 sistemim, 2.bir ses sistemım bose 201 hoparlorlerım ve aracımda bulunan ses sistemleri ile kullanıyorum. ozellıkle evınızde hi-fi sistem ya da buna benzer bir hoparlorlere sahıpsenız, mutlaka bir dac ıle urunu kullanın. evımde harıcı olarak pioneer n-50 network player olmasına ragmen, tıdal'de kablosuz ses kalıtesı bır noktaya kadar yeterlı gelecektır. yukarıda da bır yazarın belırttıgı sekılde laptop ya da telefon cıkısları belırlı bır formata kadar destek saglamakta.

tidal'ın bana gore tek eksık noktası, arsıvının nıspeten kısıtlı olması ve her ne kadar cok fazla turk sanatcı dınlemesemde orn. barıs manco'nun cok kısıtlı parcasına ulasabılmekteyim.

ozetle, muzıgı sevıyorsanız ve gorecelı kalıtelı muzık dınlemek ıstıyorsanız, tıdal'i onerırım.
  • spotify ile ses kalitesi farkı herhangi bir orta seviye kulaklıkla bile anlaşılıyorken, öyle yapın şöyle ekipmanla dinleyin diyenlere inanmayın. tabii ki ekipmanlar daha iyi kalitede dinlemenizi sağlayacaktır ama oturup üstünkörü karşılaştırdığınızda bile tidal en iyi ses kalitesine sahip müzik streaming uygulamasıdır.

yeni albümlerde ve şarkılarda fark daha belirginken, çok eski şarkılarda o kadar olmuyor.
  • master ve hifi modlarında nigga kardeşlerimize torpil mi geçiyor napıyor anlamadığım uygulama. r&b, soul ve rap parçalarda coşuyor fakat electronic, techno ve trance parçalarda anasına sövdürüyor. ben iyi söverim sorun değil de keyfim kaçıyor. 80' 90'lardan kalma parçalara bile master yapmışın şunlara da bir el at allah kitap aşkına. yok bu işi tidal kendisi yapmıyorsa prodüktörden sanatçıdan artık ne sikimse ondan talep etsin anasını satayım ben mqa için para veriyorum gözümün nuru.
  • dinamik aralığı verebilecek kalitede bir kulaklığınız var ise bluetooth üzerinden bile* spotify ile arasındaki farkı anlayabileceğiniz kalitede streaming yapan platform. aradaki farkı şöyle görselleştirmek gerekirse; spotify'da dinlediğim müzikler 2000'li yılların ortalarında çıkan plazma hd televizyonlardaki görüntü kalitesi gibi, tidal ise oled panelli yeni nesil televizyonlardaki gibi. ikisi de çok net ve temiz, ama tidal çok daha dinamik bir aralık verirken spotify daha renksiz ve gereksiz flat hissiyatlı.

bana sorarsanız erişilebilirlik açısından hala spotify daha önde ama tidal'da bulamayacağımı düşündüğüm ücra şeyleri bile aktarabildim, bundan sonra ufaktan tercihim tidal olacak gibi duruyor. tek gıcık olduğum ana sayfada ve aramalarda hala ısrarla trap saçmalığı önermesi, bana alıştıkça düzelir diye umut ediyorum.
  • bugün denediğim yüksek kalite müzik iddasındaki uygulama. önce spotify'daki film müzikleri listemin hemen hemen aynısını oluşturdum. sonra türkçe listemi oluşturayım dedim. dinlediğim grup ve sanatçıların çoğunu bulamadım. türkçe kısmı çok zayıf.
  • isteyen varsa, şarkıyı en iyi kalitesinde tidalden indirip, albüm şeklinde verebilirim.
  • tidal türkiyeden üye olursanız türkçe albümler çıkmaz, vpn ile yabancı ülkeden üye olursanız türkçe albümler çıkar. bu seferde tl ile değil euro veya dolar ödemeniz gerekir. saçmalık ama yapacak bir şey yok..
  • benim gibi yabancı müzik ağırlıklı şarkı diyenler için biçilmiş kaftan olan müzik dinleme programı. spotify gibi haftalık keşifte saçma salak türk rapçiler çıkmıyor karşınıza.

hesabın var mı? giriş yap