şükela:  tümü | bugün
 • bildigim kadariyla sahibi limon company'nin de sahibi olan, zamaninda avrupa sayi kralligi da yapmis olan basketbolcu baris kuce'ydi. hatta ankara koleji'nin karsisinda, sonradan kucumen olan ufak bir dukkanda dogmus bir sirket. amca istanbul'dan aldigi kilik kiyafeti vosvos'una yukleyip getirip orada satarmis. sanirim.
 • tarzini severdim bu firmanin,super rahat olurdu kiyafetleri,bi de ucuz tabi,zaten ucuzluktan batti
 • ordan aldigim ti$ortlerin pamuklu mu sentetik mi oldugunu asla ogrenemedim, uzerinde "%100 tiffany&tomato" yazardi sadece
 • zamanında (90'ların çok başı) bütün bağdat caddesi'ni giydirmeyi başarmış, diğer şehirleri gözlemleme olanağım olmamış da olsa en azından kesin olarak biliyorum ki istanbul'u ele geçirmiş, genç yaşlı dinlemeden giyim sektörünü domine etmiş marka.

  kareli gömlekleri vardı unutamıyorum, hala rüyalarıma giriyor, yolda yürürken en az 5 kişide aynı gömleği görmek olasıydı, bir doğumgününe aynı hediyenin gelmesi imkan dahilinde idi tiffany & tomato günlerinde. nasıl battığı benim için hala bir muammadır, kızılay dağıtıyor olsa bu kadar yayılmazdı, bence sahibi bütün paraları kumarda yedi, ya da tefecilerin eline düştü. tiffany & tomato'nun batması için ciddi bir komplo dönmüş olduğuna eminim.
 • tunalının en iyi yerine kocaman mağaza açıp salı pazarıfiyatına mal satan giyim firması. batmasına şaşırmak güç.
 • 90ların başında gayet kaliteli ve cici şeyler satan, fiyatları normallerde seyreden ancak yıllar geçtikçe çok ucuza satabilmek için dandik şeyler yapmaya başlayan ve en sonunda da sıfırı tüketen mağazalar zinciri. dandik ve ucuz trendi ve modelleri ile collezione markasına öncülük etmiştir.
 • seneler öncesinde söz konusu mağazalardan birinden bir boğazlı kazak alıp, birkaç gün içerisinde herkesin üzerinde çeşitli renk ve aynı modeli görünce tiksindiğim marka idi. yepyeni üstelik pahalı da olan kazağa yazık olmuştu başka bir şey değil. bahariye caddesi'nde de 150 kişi ile aynı giyinilmez ki. popüler olandan nefret etmek belki de, kim bilir..*
 • buradan bir oduncu gömleği almışlığım vardır ki hala severim, resimlerine bakarım.
 • sonu,
  http://www.milliyet.com.tr/…19/t/ekonomi/eko01.html
  ve
  http://webarsiv.hurriyet.com.tr/…997/09/12/9386.asp linklerinde anlatılan bir giyim markası...

  bende bıraktığı tek etki, ablamla beraber gittiğimiz ve ona kıyafetler seçtiğimiz bir günde, hastası olduğum kızı görmeme olanak sağlamasıydı.
  aslında bu firma, biz erkeklere, mango'nun yaratacağı tahribatın habercisiydi ama biz göremedik bu kehaneti...
 • açılan delikleri bir yıkama sonra kapanan, paranormal bir yöntemle üretildiğine inanmaya başladığım 15 yıllık oduncu gömleğimi, yanlış hatırlamıyorsam 1 milyon tl ödeyerek aldığım mağaza. adını hatırladığımda turuncu kıyafetleri ile tezgahlarının başına geçmiş zen rahiplerinin oduncu gömlek kumaşı dokuduklarını düşünür gülümserim...