şükela:  tümü | bugün
  • tig kullanarak yapilan elislerine denir. tiglar da orgu sisleri gibi degisik kalinliklarda oldugundan, farkli tiglar kullanarak envai cesit sey yapmak mumkundur. tutagac yapmak icin en uygun yontem budur.
  • son zamanlarda sardırdıgım ama pek de beceremedigim şahane stres atıcı ,kafa dagıtıcı hobi.
  • (bkz: dantel)
  • adına zincir denenini kavradığım hede. diğerlerini merakla bekliyorum diyecem ama çok zor görünüyorlar. neyse sanırım en iyisi kadınlara bırakmak.
  • tıg işi orerek gupusguzel danteller yaparsınız.
    ben kucukken annem bir butik actı, ben de evde yalnız kalmaya basladım.
    evimizde yardımcı bir abla benle kalıyordu, dürdane.
    temizlik yapıyor, yemek yapıyordu.
    bos vaktinde de tıg oruyordu. boyle ince ince. o bana ogretmisti.
    ben de yanında oturuyor, onunla oruyordum. kendi yaptıgım masa ortulerim var dantel dantel.
    ben altı yasından beri tıg işi oruyorum ulan! -gulucuk-
    yıllardır yapmadım, unutmus muyumdur acaba?
  • dünyanın en güzel rahatlama şekli. şu sıralar kendimi renkli yünlerin arasında kaybedip bol bol tığ işi şeyler ortaya çıkarmaya çalışmak en büyük eğlencem.
  • türk dizisi izlerken sinirlenmemenin ve genel olarak da rahatlamanın yolu. ben bu sene başladım, pinterest ve youtube'dan baka baka öğrendim. gelsin yelekler, gitsin sepetler. televizyon/ dizi izlerken telefona bakmaktan kat kat daha rahatlatıcı.
    henüz dantel aşamasına geçemedim gerçi, sadece yünlerle çalışıyorum. onları tüketince dantele de sıra gelecek*.