şükela:  tümü | bugün
  • amerikan futbolunda oyun kurucudan pas alma izni olan line oyuncusudur.
  • sağ veya sol bitiş çizgilerinin ucunda yer alırlar. çizgi oyuncusu gibi, arkasındaki oyuncuları koruduğu gibi bazen pas almak için ileri çıkabilir veya topu takım arkadaşından alarak topla koşabilir. uzun boylu, güçlü, hızlı oyuncular burada oynatılır.
  • yeri geldiğinde reverse bile yaparlar öyle mikemmel adamlardır bunlar. iyi bir tight end ofans için en büyük silahtır.
  • hucum takiminin cok amacli oyuncusu. kosu oyunlarinda bir offensive line gibi yol acan, yeri geldiginde de pas oyunlarina receiver olarak katilan oyuncu. su siralar rob gronkowski, jimmy graham, eskilerden tony gonzalez gibi oyuncular eslesme problemlerinden oturu oldukca fazla sayiya imza atmislardir. savunmada linebackerla savunmaya calisilinca hizlariyla, corner backle savunmaya calisinca da guclu fizikleriyle eslesme problemi yaratirlar.
  • üniversite yıllarım boyunca oynamış olduğum mevki. gerçekten amerikan futbolu hücum hattı için önemli bir yere sahiptir,hem pas tutabilme hem de etkili block yapabilme kabiliyetine sahip olması nedeniyle takım içerisinde önemli görevler üstlenir. fakat türkiye'de nedense bu pozisyona çok fazla pas atılmaz. bu nedenle arayı her daim quarterback ile iyi tutmak sizin lehinize olacaktır.
  • amerikan futbolununun bugu bu adamlardır. ne yapacakları belli olmaz. 2 saniye önce lineda defensive line ile boğuşan tight end, pası alınca koşmaya başlar. nfl'de çok az bulunur. bazı takımların tight endleri bulunmaz. daha doğrusu beyaz bezi line da biri giyer ama takımın oyun tahtasında ona bir oyun çizilmemiştir. o bez sadece orda durur. takımlar, salary cap gereği offensive lineda duran ve pozisyonu gereği sakatlanmaya çok açık birine yüksek ücret vermeyi pek istemezler.