şükela:  tümü | bugün
 • anlamadigim,bir zamanlar gayet ba$arili bulunan bu insan nasil olurda charlton athletic tarafindan begenilmez ve ustelik genclerbirligine gelir.tijami babangida,27 ya$inda olup 1.69 boyundadir.klasik nijeryali diyebiliriz.bide,sag kanat oynar.
 • barcelonada kardeşi var bunun haruna babangida. ama almak sıkar...
 • inanilmaz derecede hizlidir ve cok gol atar. ajax'ta orta sahanin saginda ve forvette gorev almistir. cok bitirici degildir ancak yine de cok kalitelidir. basarili olur. cavcav gene buldu.
 • 73 dogumludur. ilk defa fransa 98'de gormustum. nijerya'nin ispanya'nin eline 3-2 verdigi macta sonradan oyuna girmisti bi halt yiyememisti, ama ben anlamistim ki bu adam buyuk topcu olacak. o zaman roda'da oynuyordu galiba. sonra'dan ajax'a transfer oldu. bence ajax'ta gayet iyi oynuyordu ama en buyuk ozelligi hizi olan tum fitbolcular gibi onun da kiymeti bilinemedi ve genclerbirligi'ne kiralandi. hatta bendeniz ankaranin guzide bir alisveris merkezinde zat-i muhteremi yavru gibi bir sarisinla gormustum, ve fitbolun ve sohretin gucune bir kez daha inanmistim.

  oynadigi takimlar (valla internetten baktim hata varsa affola) arewa textiles (nijerya), niger tornadoes (nijerya), vvv venlo (hollanda), roda jc (hollanda), ajax (hollanda), genclerbirligi (macaristan).
 • winning elevenda hizi 99 olan bir zattir

  nijerya forvetinin cilgin kisragi, agir defanslarin maymun sirkinde sempanze tadinda hareketler yapmasinin tek nedenidir
 • amokachi'nin kız kardeşi ile evlidir.
 • türkiye'ye gelişi ani oldu gidişi de öle, pek takip etme şansını bulamadığımz futbolcu. ama rüzgarın oğluydu.
 • gençlerbirliğinden libya'nın al ittihad tripolis takımına, oradan da çin'in changchun yatai fc takımına savrulan, sezon ortasında da futbolu bırakan bir zamanların sağ kanat forveti.
 • turkiye'ye geli$i enteresan kar$ılanan, bir dönem ki ajax'ın süper isimlerinden birisidir babangida.

  böle enteresan fuleli bir karde$tir babangida. nokia 88-70 tadında minikte bir karde$tir. disiplin sorunuda vardır ancak. nijerya'ya bir gitti mi en az 3 gün izin tecavüzü yaparmı$, i$te bu dönem ajax bundan illalah etmi$ ve babangida'yı defetmek icin kiralik listesine koymu$..

  ilhan cavcav artık nereden haber aldıysa, araya nasıl bir baglantı koyduysa babangida'yı kandırmı$ ve ankara'ya getirmi$tir. takımda fazla oynamadı öle babangida mobellaspor'a bir gol attı türkiye kupasında.. bu golü unutulmaz yapanda mobellaspor'un ismi olmu$tur.

  bir de oynadıgı sezon ramazan erken saate geliyordu, neredeyse saha kenarında oruc acacak durumdaydı babangida. iyi ki teravih saatinde mac oynatmamı$ federasyon.
 • championship manager 4 ve championship manager 03 04 de maç motoru küçük dairelerin koşuşturmacasından ibaret olmasına rağmen izlemesi zevk veren futbolcu. topu ayağına her aldığında 1 metre açarak sürer sıfıra inip orta yapardı.