• 73 dogumludur. ilk defa fransa 98'de gormustum. nijerya'nin ispanya'nin eline 3-2 verdigi macta sonradan oyuna girmisti bi halt yiyememisti, ama ben anlamistim ki bu adam buyuk topcu olacak. o zaman roda'da oynuyordu galiba. sonra'dan ajax'a transfer oldu. bence ajax'ta gayet iyi oynuyordu ama en buyuk ozelligi hizi olan tum fitbolcular gibi onun da kiymeti bilinemedi ve genclerbirligi'ne kiralandi. hatta bendeniz ankaranin guzide bir alisveris merkezinde zat-i muhteremi yavru gibi bir sarisinla gormustum, ve fitbolun ve sohretin gucune bir kez daha inanmistim.

oynadigi takimlar (valla internetten baktim hata varsa affola) arewa textiles (nijerya), niger tornadoes (nijerya), vvv venlo (hollanda), roda jc (hollanda), ajax (hollanda), genclerbirligi (macaristan).
  • turkiye'ye geli$i enteresan kar$ılanan, bir dönem ki ajax'ın süper isimlerinden birisidir babangida.

böle enteresan fuleli bir karde$tir babangida. nokia 88-70 tadında minikte bir karde$tir. disiplin sorunuda vardır ancak. nijerya'ya bir gitti mi en az 3 gün izin tecavüzü yaparmı$, i$te bu dönem ajax bundan illalah etmi$ ve babangida'yı defetmek icin kiralik listesine koymu$..

ilhan cavcav artık nereden haber aldıysa, araya nasıl bir baglantı koyduysa babangida'yı kandırmı$ ve ankara'ya getirmi$tir. takımda fazla oynamadı öle babangida mobellaspor'a bir gol attı türkiye kupasında.. bu golü unutulmaz yapanda mobellaspor'un ismi olmu$tur.

bir de oynadıgı sezon ramazan erken saate geliyordu, neredeyse saha kenarında oruc acacak durumdaydı babangida. iyi ki teravih saatinde mac oynatmamı$ federasyon.
  • anlamadigim,bir zamanlar gayet ba$arili bulunan bu insan nasil olurda charlton athletic tarafindan begenilmez ve ustelik genclerbirligine gelir.tijami babangida,27 ya$inda olup 1.69 boyundadir.klasik nijeryali diyebiliriz.bide,sag kanat oynar.
  • championship manager 4 ve championship manager 03 04 de maç motoru küçük dairelerin koşuşturmacasından ibaret olmasına rağmen izlemesi zevk veren futbolcu. topu ayağına her aldığında 1 metre açarak sürer sıfıra inip orta yapardı.
  • gençlerbirliği'ne geldiği 2000-01 sezonunda aklımda yer etmiş tek maçı 2 aralık 2000 beşiktaş gençlerbirliği maçıdır. hatırladığım kadarıyla bu maçta bizim defansı hallaç pamuğu gibi dağıtmış ve maçın sonucunda gençlerbirliği inönü'de bizi 3-0 yenmişti. daha da kötüsü sanki ilhan cavcav kendisini sadece bu maç için transfer etmiş gibi akılda kalan başka maç oynamadan hollanda'ya dönmüştür ve aklımdaki sadece beşiktaş'a patlayan oyuncular listesine en tepeden giriş yapmıştır.
  • goal storm denen playstation 1 oyununda speed'i 20 üzerinden 20 olan futbolcuydu. bütün atari salonları nijerya ile forvete roberto carlos'u koyan brezilyalıların maçına sahne olurdu. nijerya'da 20 ile koşan bir de amokachi vardı. diğerleri de epey hızlıydı o dönem, finidi george'undan, ikpeba'sına, sunday oliseh'inden, okocha'sına, taribo west'inden kanu'suna zebellah gibi bir takımdı.
  • celestine babayaro ile birlikte nijerya takımının en baba adamıdır. genç afrikalılardan sıkılan amistad kaptanı ilhan cavcav'ın isteği doğrultusunda gençlerbirliği takımında aylarca top koşturmuştur. inönü'de oynanan bir maçta, beşiktaş savunmasını hallaç pamuğu gibi atmış, kumaşı iyi söylemleriyle takdir edilmişti. fakat gerisi gelmemiş taraftar baskısına dayanamayıp total futbolun memleketine geri dönmüştü.
  • gençlerbirliği'nde kiralık oynamıştı. eğer bonservisi cavcav'da olsaydı muhtemelen inönü'de beşiktaş'ı sikip attığı maçtan sonra otobüse bindirilmeden 32489 milyon baloncuğa 3 büyüklerden birine okutulup istanbul'da bırakılırdı.
  • ismine kurban olduğum. miniklik maçlarımızda bi' bu piç, bazen ortega, bir de eric cantona olurdum ben.

- gol olduaaaaaaaaaa babangida atttıaaaaaaaaaa!!!
  • barcelonada kardeşi var bunun haruna babangida. ama almak sıkar...
hesabın var mı? giriş yap