• tek işlevi toplumumuza ayna tutmak olan platform. üzgünüm ama doğup büyüdüğünüz ülkeyi yeni yeni tanıyorsunuz.
  • almanya’da yaşayan kuzenimin sürekli olarak çektiği videoları watsapp durumunda paylaştığı uygulama. frankfurt’ta yaşıyor bu çocuk. yazın 2 haftalık tatile gelip ev aldı buradan. tiktok videosu çekerek eğlenmeye çalışan bir insan yazdan yaza geldiği ülkede ev aldı sırf geldiğinde daha rahat takılmak için. 27 yıldır bu memleketin kahrını çekmekle meşgul bir üniversite mezunuyum. kira günü yaklaştıkça modum düşüyor. chp kurultayındaki delegeler gibi “adaleeet” diye bağırmak istiyorum.
  • kullananların %20’sinin muhafazakar türk aile, %30’unun ergen, %50’sinin de jandarma özel harekatçılardan oluştuğunu düşündüğüm uygulama.
  • yukledikten sonra reklamlari cikmaya devam edecek mi acaba diye youtube reklamindan yukleme yaptim. cikmadi bir daha. isin ilginci son 2 gundur youtube reklamsiz versiyona gecti resmen baska reklam veren yokmus?
  • a101 poşeti giyip, kafasına huni takıp, eline çanta diye rende aldiktan sonra orkestra şefi gibi diğer eliyle oklava sallayarak şarkı söyleyen kuzenimi görünce öğrendiğim bir uygulama oldu. sonra gösterdi birkaç videoyu meğer kuzenim daha akıllıymış. rabbim sonlarını hayretsin. çıldırmış millet.
  • kullanıcılar genel profili:
    - jandarma uzmanlar
    - polis olmak isteyen özel güvenlikler
    - sağlıkçılar (doktorlar hariç)
    - jandarma uzmanlarla evlenmek isteyen hemşireler
    - yaşı 30 altı özel harekatçılar
    - nargile tayfa
    edit: imla
  • türkiye'de uzman çavuşlar, güvenlik görevlileri,polisler, hemşireler a101 ve bim çalışanları tarafından kullanılan. erken dönem taşralı akpli insan profilini yansıtan bir uygulama
  • youtube terörü.

bu programı üreten zihniyeti ve kullanan ne kadar varlık varsa evveliyatını sikeyim.
  • youtube'da bir video izlemek istiyorum. koskoca ses sistemine bağlı televizyonu açıyorum. şarkıdan önce bir reklam çıkıyor. biri kız biri erkek iki dallama dublaj yapıyor. muhabbet şu:

- sikerim senin kardeşini yarrraaam (aynen böyle vurgulu) ne kardeşi..

erkek kıza böyle bağırıyor. sansür yok bip yok. aklım almıyor bunu hangi akla hizmet youtube reklam olarak kabul eder. tik tok denen uygulama bunu nasıl yayınlar. bu nasıl reklam olur? büyük rezalet, nerden tutsan elde kalır. emeği geçen herkese aynı şekilde sesleniyorum.

şuna vakit ayırıp yayınlayanın da aklını kafasını sikeyim diyerek aynı gemiye biniyorum.
  • kesha isimli bir şarkıcının şarkısı.
    (bkz: konu değişsin diye uğraşmak)
hesabın var mı? giriş yap