şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: choke)
 • --- spoiler ---

  hayatinizi kurtaran kisi, sonsuza kadar hayatinizdan sorumlu olur.

  zayifmis gibi yaparak, guc kazanirsiniz. kendinizi gucsuz gostererek diger insanlarin kendilerini guclu hissetmelerini saglayabilirsiniz. insanlarin sizi kurtarmasina izin vererek aslinda siz onlari kurtarirsiniz.

  tek yapmaniz gereken nazik ve minnettar davranmaktir. bu yuzden ezilen taraf olmaya devam edin.

  insanlarin ustunluk taslayabilecekleri birine ihtiyaclari vardir. bu yuzden mazlum olmaya devam edin.

  insanlarin noel'de cek yollayabilecekleri birine ihtiyaclari vardir. bu yuzden fakir kalin.

  --- spoiler ---
 • okumaya yeni başladığım chuck palahniuk kitabı.
 • yeni kitabım. tarzını sevdiğim adamın kitabı. bu adam gerçekten işi biliyor. sistemi bunun kadar şiddetli ve alaycı eleştiren başka bir adam daha yok. kitabı okumaya devam ettikçe alıntılara da yenilerini ekleyeceğim.

  --- spoiler ---

  hiçbir zaman, ter fışkırtan, popoya kramp saplayan, kasık ıslatan bir orgazmdan daha güzel bir şiir okuyabileceğimi sanmıyorum. resim yapmak veya opera bestelemek, yeni bir istekli götle karşılaşana dek öylesine yapılan işlerdendir.

  -

  annemi bir sonraki ziyaretimde hala eski avukatı fred hasting'im ve annem bütün öğleden sonra saçma sapan şeylerden bahsediyor. ta ki ona hala bekar olduğumu söyleyene kadar. çok ayıp, diyor. sonra da televizyonu açıyor ve pembe dizilerden birini izlemeye başlıyor. hani şu gerçek insanların sahte olan sorunları oynadığı ve gerçek insanların gerçek sorunları unutmak için izlediği dizilerden birini.

  -

  yeterli parayı öderseniz, bir insanı kıçınıza çeşitli nesneler sokmaya veya fotoğraflarınızı çekmeye razı edebilirdiniz. peki ya maymunu? bir maymun dürüst davranacaktır.

  -

  zayıfmış gibi yaparak, güç kazanırsınız. kendinizi güçsüz göstererek diğer insanların kendilerini güçlü hissetmesini sağlayabilirsiniz. insanların sizi kurtarmasına izin vererek aslında siz onları kurtarırsınız.

  --- spoiler ---
 • az önce bitirdiğim palahniuk kitabı..
  "-ne inşa ediyorsunuz bu taşlarla..?
  -son taşı koymadan bunu asla bilemeyiz..
  "
  "sahip olacağın her şey, bir gün kaybedeceğin şeylerden sadece birisidir.."
 • sürekli hayatı sorgulatan chuck palahniuk kitabı. insanı sürekli "lan acaba her şeyi siktir edip kafamıza göre mi takılsak." cümlesiyle başbaşa bırakır.
 • palahniuk'un inanılmaz anlatım beceresiyle yazılmış bir kitap. sanırım okuduğum en ilginç kitap başlangıcı bunda idi.
  "eğer bu kitabı okumaya niyetliyseniz vazgeçin. kendinizi kurtarın. televizyonda mutlaka daha iyi bir şeyler vardır. burada anlattığım şeyler önce sizi kızdıracak. sonra her şey daha da kötü olacak"
 • tıkanma, 2001'de yayımlanan chuck palahniuk romanıdır. kitap "eğer bu kitabı okumaya niyetliyseniz vazgeçin. kendinizi kurtarın. televizyonda mutlaka daha iyi bir şeyler vardır." cümleleriyle başlar. tıp fakültesinden atılan viktor mancini bir sex hastasıdır. en yakın arkadaşı denny mastürbasyon hastalığından muzdariptir. hikayenin temelinde viktor'un annesi bulunmaktır. hikaye bir modern toplum eleştirisidir. roman 2008'de aynı isimle sinemaya uyarlanmıştır.
 • "ben ihtiyaç duyulmak istiyorum. benim birisinin hayatında vazgeçilmez olmaya ihtiyacım var. bütün boş vaktimi, egomu, dikkatimi yiyip bitirecek birine ihtiyacım var. bana bağımlı biri. karşılıklı bağımsızlık."
hesabın var mı? giriş yap