şükela:  tümü | bugün soru sor
  • meral ablanın kapama vaatlerinden birisi. türkiye'yi dünyanın dört bir tarafında temsil eden kuruluşu kapatma amacını çok merak ediyorum gerçekten.

https://www.bbc.com/…rkce/haberler-turkiye-44273174
  • beyannameyi götüyle okuyanların iddiası.

yalan ruhunuza işlemiş şerefsiz aktroller.
  • yakında kapatacak bişey bulamayıp iyi partiyi kapatacağım derse şaşırmam.
  • tika'nın nasıl bir kuruluş olduğunu türkiye cumhuriyeti vatandaşları resmi ismine bakıp tahayyül ediyorlar. gel gör ki elin istihbarat servisleri pek o kanaatte değil zannımca.

hatırlatırım: tika görevlileri azerbaycan'da aliyev'e karşı darbe organize etmeye kalkışmıştı.
    (bkz: ferman demirkol)

ha şimdiki mit müsteşarımız da tahmin edin bir önceki görevinde hangi kurumun başkanıydı?

hal böyle olunca başka bir kurum daha kuruldu
    (bkz: yurtdışı türkler ve akraba topluluklar başkanlığı)

birleştir parçaları bakalım
  • neden? yani biz köy cumhuriyeti mi olacağız? tika neden var? tika ne işler yapıyor? tika ne işler başarmış?
    büyüyelim daha büyük olalım güçlenelim diyoruz diğer yandan da küçülmek için her şeyi yapıyoruz, saçmalık.
  • doktor bu ne? kadın haklı..
  • hiçbir işlevi olmayan, eş dosta maaş vermeye yarayan bir kurumun kapatılacağını vaat eden cümledir.
  • tika'ya hizmet eden devlet görevlilerinin toplamı kadar oy alamayacak balon ülkücü kadının saçma vaadi.

başından sonuna boş konuşuyor. lüzumsuz.
  • meral akşener bu konuda bazı davarları üzecek bir açıklama yapmıştır.

--- spoiler ---

"ben tika’yı kapatacağım demedim trt’yi satacağım dedim. ben yök’ü kapatacağım dedim. ben tika’sından afad’ına, toki’sinden bütün çiftlik haline gelmiş kurumların neyi nereye harcadığına bakacağım. tika yıllık 4 milyar tl harcıyor. bunu nereye harcadığına bakacağım."
    --- spoiler ---
  • cehalet dolu beyandır. cehalet dolu olan tika'yı kapatacağım değil tika'nın 4 milyar dolar harcadığını iddia etmektir.

o 4 milyar dolar dediği türkiye'nin resmi kalkınma yardımlarının toplamıdır. bunu da tek başına tika kullanmaz.

edit: tika'nın bütçesi 65 milyon dolar. yukarıdaki rakamın yüzde üçü kadar.

aşağı için edit : 4 milyar dolar dediği video
    lütfen kanalı görmemiş gibi yapın. bu kanal, video olmasa referans verilecek bir kanal değil.