şükela:  tümü | bugün
  • yıldız yokuşunu çıkarken, ara bir sokakta, küçük, 8-10 masalı ama her an müşteri dolu cafe.
    yemekleri inanılmaz lezzetlidir ve fiyatları da oldukça uygundur. şöyle bir kıyaslama yapmak gerekirse mid point te 20 liraya yiyebileceğiniz mushroom steak, burada 8 liradır. ama benim favorim özel soslu spagettileridir. genellikle bahçeşehir üniversitesi öğrencileri ve hocaları tercih ederler; zira kantinlerinde ayn fiyatlara aynı lezzetleri bulamamaktadırlar.
  • beşiktaş'da adam gibi yemek yiyip doyabileceğiniz en yegane mekandır tıkıntı cafe.
    bir kere giden birçok defa daha gider, zira kalite/fiyat oranı çok iyidir. yemeklerden sonra bir de ücretsiz çay ikramları vardır bu sevimli cafenin sıcak ve cana yakın çalışanlarının..
    tadından yenir, o derece !
  • fiyatları an itibariyle 6 tl ilâ 8.50 tl arasında değişen, bir tabak dolusu son derece lezzetli ana yemeğinin yanına, adam gibi yapılmış patates püresi ve salata verirler genellikle. öğlen akşamüstü arası genellikle tüm masaları doludur, lâkin telaşlanmayın; 5 dakika beklerseniz bir yerlere oturabilirsiniz.

çalışanları güleryüzlü hanımlardan oluşur. masalar birbirlerine çok yakın olduğundan dolayı havada bi samimiyet vardır. tek problem minicik ortamda sigara içmenin serbest olmasıdır, o da artık mayıstaki kanundan sonra umuyorum, diliyorum düzene girer.

özellikle portekiz usulü tavuğu favorimdir. azıcık acı sevenlere öneririm. köri soslu tavuğu kesinlikle yenmelidir. çin eti de son gözdemiz olmuştur arkadaşlarla. o yemeği sevgiliye yapmak 3 doğum günü hediyesi gücündeymiş diye bi söylenti de var mutfaklarda.

beşiktaş'ta öğlen ve akşamüstü acıktığınızda gidebileceğiniz en iyi mekandır burası. çok fazla harcamadan, çok keyifli yemeklerin adresidir.
  • beşiktaş'taki tıkıntının yemekleri artık daha da yağlı, fiyatları daha da pahalı ve garsonları daha az sempatik.
    özellikle o küçük garson kızı köşedeki pis lokantaya kaptırmaları hiç hoş olmadı.

tıkıntı'nın özelliği, ucuz ve bol yemekli olmasıydı, artık ucuz değil.
  • menüsü yaklasik 5 yildir neredeyse hic degismemistir.
  • portekiz usulü tavuğuyla gönüllerde taht kuran yer.

basık ve kalabalık bir yer de olsa, sırf yemeklerin lezzeti için gidilir, gayet dolu tabaklarıyla da doyurur.

ne yazık ki pazar günleri kapalıdır.
  • efkarlı bir günde gidilmesi gereken yerdir. zira mutlu mesut gitmiş bir insanı derin hüzünlere gark edebilecek kadar basık ve kalabalık bir havası vardır.

ha iki üç kişi gidecekseniz her halükarda gidin derim, dost muhabbeti o havayı renklendirip şenlendirebilir.

portekiz usulu tavuğu itinayla tavsiye edilir. ancak çarlistonları arada acı olabiliyor, eğer acı sevmeyenlerdenseniz bir sorunuz derim.

fiyatları da makuldur.

tanım 2: beşiktaşı içinize kadar çekebileceğiz nadide yerlerden bir yer.
  • ilk gittiğiniz zaman portekiz usulü tavuk yiyerek siz de bu döngüyü bozmayın. ikinci gidişiizde başka bir deneme yaparsınız.

arkadaşın tavsiyesi ile gittim yani lezzettli tabi ama öyle devasa bir beklenti içinde olmamak lazım. çok pahalı değil ortalama lezzet. yeri kolay, hizmet hızlı ve temiz.
  • ben de ilk başta arkadaşımın tavsiyesiyle portekiz usulü tavuk yemek için gitmiştim ve havuçtan çok da fazla haz etmesem de oldukça beğenmiştim.

bugün de kız arkadaşımla birlikte gittik ve yine portekiz usulü tavuk yedik, o da beğendi. diğer yemeklerini henüz denemedim ama muhtemelen onlar da güzeldir.

ayrıca çalışanları ve işletmecileri de oldukça ilgili ve işini iyi yapan insanlar.

ek olarak 'izin bizim de hakkımız' diyerek pazar günleri kapalı olan tatlı cafe/restoran.

bir de bugün kasadayken hazır paketler halinde tek kullanımlık macunlu diş fırçaları gördük. müşterilerine ücretsiz veriyorlar, böyle de şirin bir cafe.