şükela:  tümü | bugün
901 entry daha
 • salak bir yoruma denk geldim. adam diyor ki facebook da veri topluyor o zaman sıkıntı yok. kardeşim o topluyorsa onu da kullanma :d? tek tek kullanma mı diyelim her uygulama için, beynin yok mu?
 • uygulamadaki içeriklerden uygulama sorumlu değildir. içerik üretici sorumludur. youtube'da da berbat içerikler var ama iyi içerik üretenlerde var. istediğiniz kadar yasaklayın başka bir uygulamadan berbat içerikler yayılmaya devam edecektir.
  veri meselesi her uygulama için geçerli.
  hepsi verileri topluyor. açın bir facebook'un imzalattığı metni okuyun. birde facebook'un abd seçimlerini nası manipüle ettiğini.
 • protein bakımından fakir beslenmenin ve niteliksiz eğitimin neyle sonuçlandığını yüzümüze tokat gibi çarpan uygulama.

  bildiğiniz üzere türkiye'nin iq ortlaması 87. 87 sayısı ortalamayı gösteriyor ve bu ülkemizde 87’den daha düşük seviyede iq'ye sahip insanların da var olduğu anlamına geliyor. ek bilgi olarak söyleyeyim, dünyanın en zeki gorili koko iq testlerinde 70 ile 90 arasında skorlar almıştı (wikipedia).

  işte tiktok uygulamasının da genel olarak iq seviyesi nispeten düşük kimselerce kullanıldığını düşünüyorum. hatta bazı videoları incelerseniz primatları andıran danslar, sesler çıkarıp karşı cinsi etkileme amaçlı hareketler yapıyorlar, bazen sadece ağızlarını açıp dişlerini ve dillerini gösteriyorlar videodakiler.
 • aptalca bir uygulamadır fakat dün abd bu programı yasaklayacağını duyurdu ve o duyurudan sonra medyada tiktok yüzünden ölüm, tiktok'un telefona verdiği zarar ve kişisel verilerin tehlikede olduğu haberlerle dolmaya başladı. resmen medya'nın nasıl yön verildiğine şahit oluyoruz.