şükela:  tümü | bugün
 • tilgin'in ethernet gateway modeli, ttnet fibernet adı altında sunulan hizmetle verilen güncel cihazlardan birisi.
  wan ve ethernet arayüzü fast ethernet olup, kablosuz bağlantı için bir adet 2dbi iç bir de yine aynı değeri sağlayan dış antene sahiptir. bu bağlantı özellikleriyle adamı felç eder, 10m mesafede yeralan 2 adet uyduruk duvarı bile geçemeyen kablosuz performansının kabak tadı vermesini bir yana bırakırsak gigabit ethernet arayüzüne sahip olmaması nas kullanıcıları başta olmak üzere yerel ağ kullanıcılarını zora sokup ikinci bir cihaz kullanımına mecbur bırakır.
  hg1330 familyasının bir üyesidir.

  http://www.tilgin.com/…net-access/hg1330/features1/

  ** anteni daha güçlü bir versiyonla değiştirmek işe yarıyor fakat alet hala bulup bulabileceğiniz en uyduruk gateway olma özelliğini korumaya itinayla devam ediyor.
  port yönlendirmesi yapmanın ise özel bir yolu yok, siz kuralı oluşturun onun canı isterse kural işlevsel hale gelir.
 • port yönlendirme yapılmaz, ttnet usb desteğini devredışı bıraktı, en güzeli ise modemin arayüz şifresi -değişmiyor- !

  orjinal firmware yüklemenin yolu yok, ttnet fiberde hem mac adresi hem modem seri numarası ile eşleme yaptığı için yerine başka modem kullanamazsınız.

  mecburen kullandığımız fiber için olan en dandik routerdir.
 • yazik la size. (allah'tan ttnet fiber kullanmak gibi bir niyetim yok su an)
 • bu modem gigabit ethernet ve wireless kapsama alani olarak yetersiz geliyorsa kalkip baska bi vdsl modem/router almayin, kurulmuyor. alternatif cozum bulan varsa yesillendirsin lutfen ben de editleyim.
 • (bkz: tılgın)
 • bir firmada bir ay önce modem değişikliği olmuş ve bu modemi getirip kurmuşlar. o gün bugünde firma vpn yapamıyormuş. bütün ayarları kontrol edip bir türlü anlayamıyorduk neden vpn yapılamadığını.

  meğer bu modem vpn desteklemiyormuş.

  üstelik tilgin sitesinde ürünle ilgili bilgiler kaldırılmış. bu ürün hakkında hiç bir bilgi yok sitelerinde. eski linkler uçmuş.