şükela:  tümü | bugün
 • oz'da emerald city'nin yoneticisi, komik ve iyi adam. hapishane yoneticisi leo'yla cok surtu$meleri olmu$tur, bir polis kadin ona sexual harassement davasi acmi$tir yani kahramanimizin ba$i dertten cikmami$tir, bir ara kovulmu$ sonra geri donmu$tur.
 • oz'un gorece an akli basinda, en sevilesi karakteri. vali james devlin ile sik sik catisir, zira devlin cumhuriyetci, mcmanus ise liberaldir (elbette abd'deki anlamlariyla kullaniyoruz). bu iki karakter arasindaki iliski, dizinin politik tavri konusunda da ipuclari barindirir. zira insanin kendini idam cezasi yanlisi, muhafazakar ve cikarci devlin'den yana hissetmesi pek mumkun degildir.
 • aklını birileriyle akşam yemeğine çıkmakla bozmuş oz karakteri. ne zaman bir iş arkadaşı bununla konuşsa insan gibi, sonuç akşam yemeği teklifi olmuştur. inanmayan açsın izlesin. ya sadece dr nathan en az 10 kere reddetti bunu, asla pes etmiyor; n'apsın, kadın birkaç kez çıktı bununla yemeğe. bu arada, sadece kadınlara teklif etmiyor, birkaç kez erkek gardiyanlara da teklif etti. bi de hiç alınmıyor, kabulleniyor reddedilmeyi. ertesi gün tekrar...

  - hey gloria, dinner?
  - no.

  başka bir bölüm:

  - hey gloria!
  - fuck no!

  başka bir bölüm:

  - hey gloria! why don't we go to the dinner?
  - (vay dinırına sokim) uhh. ok ok... let's go.
  - oh yeah. let's go. (hemet atladı lan karı, of yemekten sonra ne çakarım buna)
 • bu karaktere hiç sempatim yok, olmaz, kati olamaz. oz'da önümüze iyi olabilecek, tarafını tutmamız gereken karakterlerden biri olarak sunulmuş(diğerleri de işte müdür, din görevlileri, hemşire falan) ama aptallığa varan idealist tavırları sayesinde her şeyi bok etmesiyle en azından şahsımı tiksindirmiş bir karakterdir. simon adebisi'yi kendisine oranla daha tutarlı, karakterli olarak düşünüyorum.. öylesine tiksindim adamın leş liberal tavırlarından.
  oz'u günümüz türkiyesi'yle bir tutar, tim mcmanus üzerinden de bir güzel yurdum liberal aydını taşlaması yapardım da, saat itibariyle mecalim yok o kadarına.
 • --- spoiler ---

  omar white tarafından bıçaklanmasına rağmen onu affederek tecritten çıkarmıştır ve ileriki bölümlerde ne kadar doğru bir karar verdiği anlaşılmıştır. omar white'ı pislik bir insan olmaktan kurtarıp adam yapmıştır.

  --- spoiler ---
 • oz'un top sakalıyla aklımda yer etmiş idealist karakteri. sister peter marie hariç oz'daki tüm kadınlarla yatmıştır. işine aşık adamdır.
 • zevksiz herifin tekidir. simon adebisi'den daha çirkin olan şu insanla bile yatmıştır : http://images.buddytv.com/…kristin-rohde---phot.jpg
 • sürekli mahkumlardan ayar yiyen (özellikle kerim saidden yediği ayarlar burdan idahoya yol olur), yaptığı her işi eline yüzüne bulaştıran, insanları tanıyamayan ve hep yanlış kararlar veren sinir bozucu tip. güya ozun baş karakterlerinden biridir (ki altı sezonda da oynamıştır) ama sırf buradaki entry sayısı bile ne kadar tırt bir karakter olduğunu göstermekte bence.
 • (bkz: terry kinney)