şükela:  tümü | bugün
 • gegen die wand'da birol ünel'in arabasına bindiği taksi şoförünü oynayan ve pek çok ödülü içeren çok iyi bir kariyere sahip olan türk asıllı alman oyuncu.
 • 10 ağustos 1971’de sivas’ın yıldızeli ilçesinde timur seyfettin ölmez olarak dünyaya geldi. sekiz çocuklu bir ailenin beşinci çocuğu olan tim, 2 yaşında ailesi ile almanya’ya gitti. 14 yaşında “noise pollution / gürültü kirliliği” adlı rock grubunu kurup solisti oldu. uzun yıllar münih ve çevresinde sayısız konserler vermesinin yanı sıra özel bir televizyon kanalında program sunuculuğu yaptı. oyunculuğa tam anlamıyla atılmadan önce fransızca ve ingilizce simültane tercümanlık okudu. paris ve marsilya’daki yüksek öğretimi süresince bir tiyatro grubuna dahil oldu; ve üniversiteyi bitirir bitirmez hobisini meslek edinmeye karar verdi.

  paris’teki ünlü “cours floreut” tiyatro ve drama okulunda sanat eğitimi aldı. münih’e döndüğünde küçük bir tiyatroda fassbinder’in “katzelmacher” oyununda oynarken almanya’nın değerli yönetmenlerinden birisi olan hans-christian müller tarafından keşfedildi. 1995 yılında müller’in “kronstadt’a hoşgeldiniz” adlı filminde başrolü üstlendi. ilk sinema projesinden bu yana 40’ı aşkın uzun metrajda (duvara karşı, yön: fatih akın / dilekler zamanı, yön: rolf schübel / fay grimm, yön: hal hartley) ve sayısız kısa filmde (magic bus, yön: emir kusturica) oynadı. işi itibariyle, 12 ülkede, ingilizce, fransızca, italyanca, almanca, türkçe tiyatro ve sinema projelerinde yer aldı. 2001 yılında “uluslararası badalona film festivali”nde “the cookie thief” filmindeki performansıyla “en iyi erkek oyuncu” ödülünü kazandı.

  sinemanın yanı sıra tiyatroya da çok önem veren tim seyfi, devlet tiyatroları dışında kendine ait “fastfood – theater adlı alman kültür bakanlığı tarafından alman kültür elçisi seçilen doğaçlama tiyatro grubuyla dünya turlarına çıkıyor.

  “2 süper film birden” tim seyfi’nin ilk türk filmi.

  (kaynak: www.2superfilmbirden.com)
 • fenerbahçe'li olduğunu gururla söyleyen oyuncu.
 • 2 super film birdende gayet basarili bir oyunculuk cikarmis kisi. yer yer temposu dusen filmi tek basina sirtlamis goturmus.
 • emir kusturica'nın magic bus isimli kısa filminde rol alan oyuncu.
 • aşk tutulması'nda başarılı bir kötü adam performansı sergileyen oyuncu.
 • mika hakkinen ile birlikte rol aldıkları siemens reklamı unutulmazlar arasındadır.

  http://www.youtube.com/watch?v=4vvpejjh24e
 • arka arkaya izlediğim üç filmin ikisinde yer alan (aşk tutulması, 2 süper film birden), filmler gayet kötü olmasına rağmen, oyunculuğuyla filmleri izlememi sağlayandır kendisi. tamamen türk yapımı olarak zannedersem sadece bu iki filmde rol almıştır ki bu da türkiyede daha çok tanınmadığına, keşfedilmediğine olan inancımı pekiştirmektedir. umarım kendisini bir an önce keşfederler ve türk sinemasında başarılı filmlere imza atabilir ve ben de onu izleyebilirim.
 • wer früher stirbt ist langer tot adli, 2006 tarihli, sukela alman filminde de basarili ve sempatik oyunculugu ile goz kirpmis kisidir.
hesabın var mı? giriş yap