şükela:  tümü | bugün
 • ankara panora 'da bulunan bir cafe. her kim yönetiyorsa ya işletme okumuş ya da mba yapmış. cafe'nin avantajlarını ve dezavantajlarını yazalım:

  avantajları: yok. illa bişey yazmak istersek de en üst kattaki fast food'çular formatında değil diyebiliriz, kendi alanı koltuğu masası var.

  dezavantajları: yeri çok kötü. bütün cafe'ler girişte sağ ve sol kısımda, gelen panora'nın kaotik asansör-yürüyen merdiven kombinasyonuna bulaşmaktansa direkt cafe'sine oturuyor. timboo'nun pozisyonunda ama tam ters tarafta olan gloria jeans kapattı dükkanı yakın zamanda. yemek için herkesin çıktığı en üst katta değil, çıkınca "bi de bura varmış deneyelim" denilip de girilemez. en üst katta zaten bütün food court'tan görülen yemeğiyle ortamıyla kale gibi duran, hemen yandaki mac ve cinebonus ile anlaşması olan num num var.

  timboo garibim, o kadar kıyıda köşede ki neredeyse önünden geçseniz farketmeyeceksiniz, zaten kapasitesi de az. peki nasıl oluyor da hep tıka basa oluyor?

  işletmeci amcam, hem lokasyon hem marka avantajları olan midpoint, num num vb. ile kafa kafaya rekabete girerse ezileceğini anlamış, farklılaşma yoluna gitmiş, çoluklu çocuklu aileleri hedef almış. şimdi bir aile gittiği zaman bebeye* renkli menkli boktan çocuk menüsünü dayıyorlar, eline film menüsü veriyolar, çocuk filmini seçiyor, garson dvd player'ı getiriyor bebe filme kitleniyor iptal oluyor. e bir anne baba iptal olan çocuktan daha iyi ne ister? film istemezse boyama kitabı ve renkli kalemler dayıyorlar. onu geçtim bir daha panora'ya gelindiğinde bu bebe timboo'ya gitçez diye yeri göğü inletmez mi? bu sayede ne kadar çoluklu çocuklu aile varsa timboo'yu dolduruyor. bir de menülerini değiştirdiler, big chefs eat'n joy tarzı ne kadar çeşit yemek varsa hepsinden koydular, o bakımdan da daha geniş ve genç bir kitleyi hedeflediler. dekoru da yazlık bahçe tarzı pastel renkli biraz çiçekli. eh, yer olarak nispeten biraz daha sakin de olduğu için, ortamı menüsü de kıyasla iyi olduğu için 7'den 77'ye herkesin gittiği bir yer oldu timboo.

  burada iki kere yemek yedim, birisi sezar salata çakması romalı salata, ötekisi de bir hamburger çeşidi. salata ne iyiydi ne de kötüydü, ismi ise caesar cardini 'ye ayıbolmuştu. hamburger'in en önemli parçası olan köftesi kuru ve lezzetsizdi, patatesi ise çayyolu kıtır tarzı baharatlıydı ve güzeldi. menülerini şöyle iyi bir lezzet testinden geçirmelerini tasiye ederim, biraz daha kurcalansa baya bir açığı çıkacak izlenimi bıraktı bende.
 • bir şubesi de kentpark alışveriş merkezinde bulunan, yavaş yavaş zincirleşen cafe/restaurant. restaurant klasmanı olarak num num ayarında. zaten son birkaç yıldır mantar gibi türedi bu arkadaşlar. kim bu arkadaşlar? büyük hamburger, ince hamur pizza, devasa salata gibi yiyeceklerle bir konsept oturtup, fiyatları da birbirinin aynı olarak tutturan mekanlar. başta gelenler kırıntı, num num. bir üst seviyede ise big chiefs, kitchenette ya da eat'n joy.

  neyse gelelim timboo'ya. hamburgerleri burger storynin hamburgerlerinden çok daha iyi. et tadını doyasıya alıyorsunuz. ama patates kızartması ve garnitür az. salataları ise tabiri caizse leğende geliyor*. kendinizi büyük baş gibi hissetmeniz olası, o kadar devasa boyutta. tavuk ürünlerinin ise porsiyonları küçük. eğer kentpark şubesi için konuşursak en büyük artısı içecek seçenekleri arasında alkollü içecek sunması. ama burda da bir falso ortaya çıkıyor, sanırım, bira olarak sadece miller ve mariachi var. fiyatlar ise dediğim gibi num num ve burger story ayarında.

  eğer kentpark'ta iseniz burger story'yi aklınızdan bile geçirmeyip buraya girebilirsiniz. ama eğer panora'daysanız kesinlikle num num. aynı fiyata hem daha doyurucu yemek, hem de daha bol çeşit.
 • waffleları dünyalara bedel mekan.

  istek üzerine waffle ı fazla kızartıp çıtır çıtır belçika usülü de yapıyorlar. birazcık birsaattetarifedereksiparişverenmanyak muamelesi gördüm ama olsun*. değerdi.
 • burgerleri yanında italyan suflesi ve ıslak keki de dillere destan cafedir. kentpark şubesi öncelikle tavsiye olunur. ancak her iki şubesinde de** masaların çoğu hava akımı altındadır. oturulan yer dikkatli seçilmezse hafiften üşünür, üşütülür. taze sıkılmış meyve suları ve yemeklerin numnum'a göre lezzetli oluşu avantajıdır.
 • burada yediğiniz hamburger benzeri* hiç bir mekanda bu kadar lezzetli olmayacaktır*.
 • serbest çağrışımnan: (bkz: timber)

  yani ingiliz olsak sonuçta tiymbou kafey şeklinde okuyacağımız cafe. verdiğim bkz ise timbaa şeklinde okunduğuna göre, bence kesin bir bağlantı var.
 • ikiye bölünerek servis edilen burgerleri ve ayrıca tatlıları inanılmaz lezzetli olan mekan. burger köftelerinin lezzeti bir çok mekana taş çıkaracak seviyede. kentpark alışveriş merkezinde bulunan şubesinde servis kalitesi çok iyi. 4 adet küçük burgerden oluşan ve yemesi çok rahat olan tim burgeri denemenizi tavsiye ederim.
 • ankara'ya her gittiğimizde bize "varilde yanan ateş başında votka vişne içirip sonrasında ucuz köfte yediren" arkadaşlarımızın gerçekte nerelere takıldığını anlamamızı sağlamış mekan. kaju fıstıklı tavuklar burgerler nerede, mısır patlağı nerede lan ibneler.
 • panora şubesi sürekli 5-7 yaş civarında çocukların istilasına uğramaktadır.
  kreş ortamında lezzetli burgerler yemek için ideal mekan.
 • ankara kentpark'ta oturma fırsatı bulduğum cafedir. kırmızı et pek sevmeyen biri giderde ne yesem diye düşünmek istemezse tavuk wrap tavsiyemdir. mantarlı, tavuklu bol salatlı dürümün timboodaki ismi oluyor. lezzetli.

  mini burgerleri de çok güzeldi.

  ayrıca verilen siparişleri hazırlayan chefleri izlemek çok keyifli oluyor.