şükela:  tümü | bugün
 • san francisco bazli, messenger canta* ureticisi. bir tur fordist* uretimi, postfordist* olarak guya kisiye ozel olarak pazarlarlar. gayet aynidir efendim cantalari. cantalar guzeldir, kullanislidir, biraz para biriktirmek ister.
  http://www.timbuk2.com/
  (bkz: timbuktu)
 • snoop camera massenger modeli ile fotografcilarin sirtlarinda astronot kiyafetinden hallice cantalarla gezmesini onleyen firma... hem laptop, hem kamera govdesi, iki yada uc lens flas sigdiracam derken fotografci cantalari ikinci bir insan kadar yer kaplamakta cunku. ozellikle seyyar insanlar icin hic iyi olmuyor.
 • arkadas, san francisco'nun yarisi bu cantayla geziyor. yarisindan fazla da olabilir. hele ki caltrain'in bisiklet vagonuna bisikletsiz alirlar, timbuk2suz almazlar. o derece... simdi ogrendim sozlukten, san fransisco bazliymis. sasirdim mi? hayir.
  messenger cantalari hadi daha bir guzel de, sirt cantalari bildigin 45 litrelik dagci cantasi gibi. pizza mi tasiyorsun, moma'dan tablo mu kaciracaksin? laptoplarin giderek hafifledigi su gunlerde o cantaya dolduracak ne buluyorlar anlamiyorum. bazilari da oyle bir cirkin ki biyyy...
  neyse, madem lokaller bir sans daha veriyorum, en azindan targus gibi 500 senedir ayni cantayi uretmiyorlar hih!

  edit: rezillik. cantalarina verip veristirmemle satin almam arasinda iki saat gecti. zaten entrinin sonuna dogru niyeti bozmustum inceden, bir sans daha vermeler falan. ama ne yapayim hem mor, hem her tarafina fermuar koymuslar, ustune ustluk bir de omuz askisina sise acacagi koymuslar...
  amaaaan, ha targus ha timbuk2, yoda sirt cantasina laptop giriyor da biz mi almadik...
 • pahalıdır. ama bu kullanışlı olmadığına anlamına gelmez. kendi sitesi üzerinden bakıldığından, türkiye'ye shippingle beraber fiyatı ikiye katlanır.
 • sırtımdaki kambur, adeta bir ninja turtle gibi gezme sebebi. bütünleştik keretayla.

  classic messenger bag modeli işe bisiklet ile gidip gelenler, kurye işi yapanlar, postacı çantasını sevenler için biçilmiş kaftandır.

  omuzunu, belini, sırtını ağrıtmaz, sağa sola sallanmaz, su da geçrmez. daha ne istiyorsunuz.

  meraklısına not: 2014 modellerinde içinde sağlı sollu suluk muluk koyma gözleri koymuşlar, el çantası gibi taşıyabilmek içinde kulpta takmışlar.

  (bkz: commuter)