• dergi olani time.
  bu gazete ismidir.
 • genel olarak "x times" şeklinde, özellikle yöre halkını bilgilendirmeye yönelik, parametrik gazete ismi. (bkz: new york times), (bkz: los angeles times)
 • estiem'in düzenlediği vaka analizi yarışması
 • lesiem'in 2004 çıkışlı albümü. ünlü iskoç angelic-voice maggie reilly albümün onur konuğudur.
 • 1932 yılından beri kullandığı yazı karakterini değiştirme kararı almış dergidir.
  o karakter ki "times new roman" ismiyle nevşehir'den ekvator'a; kopenhag'dan sao paolo'ya kadar türlü mekanda yıllar yılı kullanılmış.. kesmemiş, arial'e dönülmüş; şirinlik gerekmiş comic sans'a çevrilmiş..
  yeni karakterleri times modern olacakmış. bir siz eksiktiniz, siz de modern oldunuz tam oldu..
 • oldukça detaylı değerlendirilen, özellikle sunumların süresi, slaytların hazırlanışı ve içeriğin iyi yansıtılması gibi hususlarla grupların tek tek elendiği uluslararası vaka analiz yarışması.
 • european students of industrial engineering and management (bkz: estiem)in avrupa capinda duzenledigi, amacinin avrupanin en iyi iem (industrial engineering and management) ogrecilerini belirlemeye calistigi vaka analizina dayali projedir(bkz: case study). su anda estiem in en onemli ve saygin projesidir belki de.

  times turnuvasinin, 3 asamasi vardir temel olarak
  1- 4 kisilik bir takim ile estiem uyesi (yerel grup) universitedeki yerel elemeye katilinir.
  2- birinci gelen ekip yari finale gider, burada diger 6-10 arasi takim ile yarisir. (bu noktadan itibaren uluslarasi hal alir.)
  3- 6 grup (yari final birincileri) finale gider ve vaka yeteneklerini gosterirler.

  egitim sistemlerinden olsa gerek, yerel grup helsinki oldukca basarilidir genelde.

  diger ozellikleri, her sey ingilizcedir malumunuz, jurileri icin standartlari vardir, projenin akademik ve is dunyasi yonu gucludur.
 • mac os x platformu icin harika animasyonlu arayuzu olan, multi-touch gesture'lari kullanan, feed'leri bir gazete formatinda sunan bir feed okuyucusu.. 20 yaslarinda, yazilimina pek zaman ayiramayan bir eleman tarafindan gelistirildigi icin hala bazi hayati ozelliklerden yoksun olsa da kullandigi arayuz formati ile cokca gelecek vaadetmektedir.. o gelecek, simdidiki zaman olmadigi surece $30'lik lisansini odemeyi rafa kaldirmak mantikli bir hareket olacaktir..
 • 67. nesil ekşi sözlük yazarı. taze, körpecik, çıtır..uff

  son oylananlar (sıfır)
  bu hafta dikkat çekenler (sıfır)
  en beğenilenler (sıfır)
  başucu eserleri (sıfır)
  zamanının ötesindekiler (sıfır)
  ukteler (sıfır)

  sıfır döngü!

  bir bebekten sözlük yazarı yaratan karanlığı sorguluyorum.
hesabın var mı? giriş yap