şükela:  tümü | bugün
 • 1986 doğumlu, 2.16 boyundaki rus basketbolcu.
  eurobasket 2009' da grup maçları itibariyle, rusya adına bekleneni veremeyen dev pivot.
  khimki moscow takımında oynamaktadır.

  edit: istatistik değerlendirmem için rusya' nın ilk 3 maçına bakınız. üç maçda aldığı toplam riband sayısı beş. 1,66 riband ortalamasıyla oynayan bir pivot. ilk üç maç sayı ortalaması da 8,3.
  sonradan açılmaya başladı, orası ayrı.

  eurobasket 2009 istatistikleri için ;
  http://www.eurobasket2009.org/…playerid_56224.html#{7081DC5A-92A5-4C51-B09D-481553987E66}
 • eurobasket 2009'da oynadığı ilk iki grup maçı haricindeki 4 maçta kendisini faul probleminden nispeten uzak tutmayı ve sahada kalmayı başarmış olup, oynadığı bu 4 maçta ortalama 30 dakika civarında sahada kalarak maç başına 15.3 sayı, 5.3 hücum ribaundu ve 2.3 blok gibi nefis istatistikler tutturmuştur. 15 eylül 2009 rusya makedonya maçındaki 10 hücum ribaundu ise kayıtlara geçmesi gerekecek kadar etkileyici. bu kadar uzun ve atletik olduğu için hem pota dibinde çok iyi bitiriyor hem de hücum ribaundlarında çok çok etkili. şayet savunma ribaundları için de aynı konsantrasyonu gösterip, ucuz fauller yapmamayı da öğrenebilir ve sahada bulunmasının ne kadar mühim olduğunu idrak ederse, bu eksik fundamentalına rağmen oldukça üst düzey bir oyuncuya dönüşebilir.
 • new york knicks'le görüşen oyuncu. muhtemelen gider.
 • new york knicks'le anlaşan oyuncu.

  sezon öncesi maçların birinde boston celtics'e karşı ilk beş şansı buldu ve fundamental'ına şov yaptırdı resmen. pozisyon bilgisi, duracağı yeri bilmesiyle nba'deki bir çok amerikalı uzunu geride bırakabilecek bir oyuncu. yolu açık olsun.
 • son 25 maçta sadece 24 dakika oyunda kalabilmiş ve new york knicks rotasyonundan artık tam anlamıyla çıkmışken, az önce sona eren ve sakatlıkların da etkisiyle 40 dakika şans bulduğu detroit pistons maçında 23 sayı, 14 ribaundluk muazzam bir performans göstererek adeta yeniden doğdu. bu performans sonrasında knicks taraftarının madison square garden'ı "mozgov" tezahüratlarıyla inlettiğine de ayrıca dikkat çekerim.

  şahsen en başından beri kendisinin knicks'in oynadığı basketbola gayet uygun bir uzun olduğunu düşünüyor ve bu kadar silik bir sezon geçirmesine şaşırıyordum. tek maçla uzun vadeli bir çıkarım yapmak belki sağlıklı değil ama, şayet -her maç bu kadar olmasa da- bundan sonra en azından belli bir istikrarla takıma katkı vermeyi başarır ve amar'e stoudemire'ın 4 numarada daha fazla vakit geçirmesine olanak sağlarsa, new york knicks belki de en önemli eksiği olan pota altındaki "size" problemini çok büyük bir oranda aşıp sınıf atlayabilir.
 • (bkz: blake griffin)
 • vegas'ta bir arabanın içinde evlenmiş. mutluluklar diliyoruz kendisine ve eşine.

  http://www.sports.ru/…bject_21.1298904400.25196.jpg
  http://www.sports.ru/…bject_31.1298904400.12428.jpg
 • yeni sezonda khimki forması giyecektir.
 • halen nuggets'ta oynuyor. en bilinen yonu 'mozgov' olarak bilinen su smac.. http://www.youtube.com/watch?v=kpzihdzqaj4

  neyse ki blake griffin kendrick perkins'in uzerinden daha iyisini vurdu. maci anlatan spikerin yorumu: "this is better than mozgov!". http://www.youtube.com/…c&feature=player_embedded#!
 • bu sene gorece olarak verimli oynasa da blake griffin karsisinda yanlis zaman ve yanlis yerde durdugu pozisyonu itibariyle baya uzun zaman bahtsiz olarak hatirlanacak kisi.