şükela:  tümü | bugün
  • manchester united'ın 1998 doğumlu hollandalı savunmacısı. "savunmacısı" dedim çünkü bu arkadaş stoper, bek, ön libero fark etmeden savunmanın her yerinde oynayabiliyor.

    yaşının çok ötesinde fiziksel kapasitesi, gayet temiz bilekleri ve iyi bir savunma oyuncusunda olması gereken diğer tüm özelliklere az çok sahip olmasıyla önümüzdeki yıllarda adını daha çok duyacağımız bir isim.
  • 2014/15 sezonunda ajax u17 takımından 0,38m € gibi bir osuruk parasına manchester united altyapısına transfer olan, 1998 (18) doğumlu, gana asıllı bir defansif ortasaha hollandalısı. west ham united'ın 17'lik genç yeteneği reece oxford gibi, kendisinin ana mevkisi defans mı defansif ortasaha mı henüz belli değildir.

    geçen sene (2015/16) ligde çok nadirde olsa tek tük süre almayı başarmıştı. bu sezon (2016/17) ise (7. hafta itibariyle) ligde hiç forma giymeyi başaramadı. hollanda u19 milli takımı forması da giyen bu genç kardeşimiz hakkında, (daha adamakıllı hiç forma giyememesine rağmen) geleceğe dair (nedenini tam kestiremediğim bir şekilde) umut taşıyorum. tipinde, fiziğinde, tam defansif ortasaha karakteristiği var; belki de hissiyatımın kaynağı bu olabilir a dostlar.
  • güçlü fiziği, tempolu oyunu ve yüksek top tekniğiyle dikkat çeken hollandalı ön libero. kiralık gideceği takımları doğru seçerse elit oyunculardan biri olabilir.