şükela:  tümü | bugün
  • ilk yeni$inde, önceden referans da olmadigi icin "tavuk mu verdiler len bana timsah diye?" diyerek killanmak mümkün. ikinci kez yemek de oldukca gereksiz bu baglamda. o zaman bir soru isareti olarak kalacak bir et diyebiliriz.
  • tavuga benzeyen ama sanki hafif daha yagli bir et. belki de degisik oldugundan bana tavuktan daha iyi gelmisti.

cairns'de japon turistlere burgeri 20 dolardan saglam kakalanir.
  • serttir.
  • acayip harikadir, nefistir. ozellikle sosis olarak izgara edildiginde yanina da birayi actin mi oh aman bana birseyler oluyor...
  • serttir biraz, ama yılan eti öyle mi?
  • tavuga degil, tavugun kikirdagina benziyor. kisaca bir boka benzemiyor da denebilir. tavsiye etmem. ille de degisik bir hayvan eti deneyeyim diyorsaniz kanguru eti tavsiye ederim, bakin o guzel.
  • kabuğunu soymadan yememelisiniz, hoş olmayan deneyimler yaşamanıza neden oluyor.
  • tadı bir boka benzemeyen et. en azından benim yediğim çok sert ve tuzluydu. zaten dış görünüş olarak o kadar çirkin bir hayvanın etinin lezzetli olmasını bekleyemezsiniz. ama bir kuzu öyle mi?
  • balik eti gibi yagli ve tadi tavuk-balik karisimi bir et. denham springs, louisiana'da don's seafood hut isimli restorantta yedim. gayet basariliydi.
  • son derece lezzetli bir et. yanında adam gibi birayla az yağda kızartılmış olanı sabaha kadar yenebilir. yediğim yerde şansım yoktu ama sanki rakıyla da iyi gider gibi geliyor bana.