• tam adı ali timur demirbaş olan güleryüzlü hoca. öğrencilerde tam sıkılma/yorulma belirtileri baş gösterdiğinde dersi bitirmesi de ayrı bir güzellik.
  • kendisi aslen izmirlidir.

    deü hukuk fakültesinin eski ceza kürsüsü başkanıdır*
  • sayesinde ceza hukuku transkriptimde bir türlü geçilemeyen dersler listesinin demirbaşı olmuştur.
    tamam çok samimi, iyi niyetli vesaire ama çok pasif bir adam. 2 senedir girdiğim 3-5 dersinde gördüm ki iyi niyeti sınıftaki günlük hayatta mitralyöz kullanma arzusunu tavana vurduran tek hücreli et yığınlarınca suistimal ediliyor ve o buna sadece gülüp geçiyor. ulan onun yerinde ben olacam ki...neyse.
  • ders anlatırken anlattıklarını kitabından hecesi hecesine takip edebileciğiniz yaratıcılıktan uzak, dersi sıkıcı ama yine de iyi niyetli ceza hukuku profesörü.
  • bir kaç ay evvel infaz hukuku kitabını, yazmam gereken bir makale (ödev) dolayısıyla birkaç saatte okumuştum. kitabın girişindeki ceza tanımı (gerçi referansla yer alıyor ama yine de orada...) ve infaz rejimleriyle ilgili genel anlamda makul bakış açısına rağmen hep bir dengecilik gözetmesi ve bunu okurken çokça hissetmek benim açımdan eksileriydi.
    artıları ise akıcı dili ve doktrin parçalanmadan öz itibariyle verilen hukuki bilgiler ile akşam saatlerinde okumaya başlayıp sabahlamadan bitirebileceğiniz nadir ceza hukuku kitaplarından biri olmasıdır.