1. dizi yapımcıları bir sezonda en fazla iki ya da bilemediniz üç projeyi aynı anda götürmeyi tercih ederken, bu rakamın kendisini kesmeyeceğini düşünüp yapımcılığını üstlendiği dizi sayısını altıya çıkarmayı hedeflemiş yapımcı.

  timur savcı'nın hali hazırda geçtiğimiz sezondan devam eden kavak yelleri ve melekler korusun dizileri bulunuyordu. gün itibari ile bunlara mükemmel çift eklendi. 3 hafta sonra küçük sırlar ve akabinde çakıl taşları adlı iki dizisi daha başlayacak. güz sezonunda yayınlanması planlanan muhteşem yüzyıl dizisini de bunlara eklersek toplamda 6 dizi yapıyor. çok iş yapan çok başarılı diye bir iddiam yok, ama bugüne kadar türkiye'de 6 dizinin aynı anda yapımını üstlenen bir başka insan da göremedim doğrusu.

  sonradan gelen edit: muhteşem yüzyıl henüz ekranlara gelmeden melekler korusun dizisinin 30 temmuz'da final yapacak olmasıyla birlikte, aynı anda yayınlanan dizi sayısı ne yazık ki 5'te kalmıştır. pek tutmayan mükemmel çift'le birlikte bu sayı dörde düşecek gibi görünse de, birkaç haftalığına da olsa 5 dizisi aynı anda yayınlanan bir yapımcı olmuştur.
 2. bir senarist adayı olarak, bir iletişim mezunu olarak, ödüllü bir kısa film yönetmeni olarak, ulaşmayı düşlediğim ama bir türlü bir yolunu bulamadığım hayallerimde senarist olarak çalıştığım şirketin sahibi. para vermem ama yemek paran ve akbilin benden desin hemen giderim. tabi birde uyumak için deponun anahtarını isterim :) umarım bir gün bir yolunu bulur projelerimi sunabilirim sempatik yapımcıya
 3. "cansu dere'nin muhteşem yüzyıl'da ne işi var" sorusuna, "ah ne işi var bir de bana sorsanız" diye yanıt vermiş.

  bu lafın türkçesi şu: "aslında hiç istemedim ama emir büyük yerden geldi"

  benim aklıma başka bir izahı gelmiyor.

  http://magazin.milliyet.com.tr/…1604166/default.htm
 4. mazi kalbimde yaradır küçük sırlar dizilerininde yapımcısıdır buralardan kazandığını muhteşem yüzyıla yatırmış karşılığını kat be kat almıştır.

  kerem çatay ay yapım ve timur savcı tim's sektörün en iyi yapımcılarıdır... ya da en çok tutan işlerinin yapımcıları...
 5. timur savcı bugün 6 aylık hamile kardeşini kaybetmiş.daha 32 yaşındaymış üstelik daha 2 yaşında bir kızı varmış :(

  işin ilginç yanı meral okay'ın ölüm tarihiyle aynı sanırım...
 6. meryen uzerli'ye karşı takındığı son tavırla gözümden düşmüş olan yapımcı. sen milyon dolarlık prodüksiyona imza at, yurtdışına falan ihraç et, onu geçtim meral okay'ın eseriyle güzelce para kazan; set ortamındaki bir oyuncunun (veya çalışanın) psikolojisi bozulunca bütün sorunları onun üzerine yığ ve, "bundan sonra kendisi yok," de. parasını fazlasıyla kazanmayı bilmiş, ancak göbeğini kaşıyan adam modelinden uzak olamadığını göstermiştir.

timur savcı hakkında bilgi verin