• türkiye işçi sınıfının sesi, notaları, tuşları olmuş insan.. aslında 2000lerin başında kaybettiğimiz ancak fiziksel olarak bugun aramızdan ayrılan, sözleri, nefesi, bakışları, unutulup müziği asla unutulmayacak çok ama çok büyük bir insandır timur selçuk.. bundan 50 sene sonra, 100 sene sonra hepimizin mezar yerleri bile unutulmuşken türkiye işçi sınıfı onun şarkılarını söylemeye devam edecek..

inandığınız cennetinizde en güzel yer sizin olsun timur bey. ben sizinle aynı çağın insani olmaktan bahtiyarım..

ama kırgınım da timur bey size.. yüzünüze de dediğim gibi kırgınım.. 70lerde taksim meydanına gelip "ey devrimci savaş vakti yaklaştı" diyen bir insanken, gezide o piyanoyu elin adamına bıraktınız, gelip başımızda durmadınız.. bir istanbullu olarak doğdunuz, istanbul gibi yozlaşıp muhafazakarlaştınız ve 1950lerde ne kadar farklıysa istanbul şimdiden, öyle farklı terkettiniz bizi.. bizim için olduğunuz kadar, kimsecikler için güzel ve kahraman ve yaradan olamazdınız oysa.. biz sizin sözlerinizi, sizin notalarınızı mırıldananlar, sizin seslendiğiniz gibi türkiye işçi sınıfına seslenmeye çalışanlar naçar çocuklar olarak kalacağız.. elin ileri geri konuşmasına izin vermeyeceğiz hakkinizda hiç bir zaman da izin vermedik bilirsiniz, ama işte, kırgınım timur bey.. yüzünüze de dedim..

adınız içimizde derin bir sızı olarak kalacak..
  • tamamen aklımdan çıkan ve nueation isimli hamferdinin dün gece hatırlattıgı,zat-ı muhterem ile ilgili anımızı buraya yazmadan edemiciim...

bilgi müzik ögrencileri olan ve jazz egitimi alan bizler bir sene boyunca üstad timur selcuk hocamızdan türk sanat musikisi dersleri aldık.müthiş bilgisi yanında o kadar sevecen ve dolu bir adamdır ki kendisi şahsen benim zevkten ağzımın suları akardı derste.sadece eski istanbul'u anlatışı icin bile o ders alınabilirdi...
    bilgi müzik'e kayıtlı olan ancak benim dört yılda iki kere gördügüm kenan doğulu bir gün kapıyı tıkladı ve derse girdi."alla alla kenan derslere mi girmeye baslamıs" diye düsünürken o gün yaşadığı olay yüzünden bir daha okula ugramadı ve kendisinden haber alınamadı..

o gün dersin bir yerinde timur hoca eski türkçe'nin ne kadar güzel olduguna,aşk-ı tarif etme bicimlerinin ne kadar naif,ne kadar saygılı olduguna değindi ve "sen geldin bahcemde güller açtı" gibi bir takım örnekler verdi.
    zaten herkes kendisine tuhaf baktıgından mıdır okula geldigi icin kendini pek garip hissettiginden midir bilinmez, rahatsız gözüken ve eğreti oturan kenan birden aktive oldu* ve lafa atlayıp ... " di mi hocam şimdi de yakalarsam mucuk mucuk die aşkı anlatiolar" dedi.
    üstad timur hoca hic düsünmeden ve bir saniye bile beklemeden her zaman ki sevgi ve saygı dolu tavrıyla ... "evet yavrucum hatta romayı da yakıyolar" dedi ve sessizlik...

bu olaydan sonra kenan doğulu'dan haber alınamadı...
  • 3 4 yaşlarımdayken ailem aspendos'ta konserine götürmüştü.

piyanonun başındaki timur selçuk'u büyülenmiş şekilde izlerken bir sessizlik esnasında "anne adam ne güzel çalıyo ya" demişim. sesim biraz çok çıkınca herkes gülmüş hafiften tabi.

timur selçuk da dönüp "teşekkürler genç adam" demiş. böyle küçük bir anım olduğu için kendsiyle çok mutluyum.

bana müziği çok sevdiren büyük usta ışıklar içinde uyu.
  • sevdigim saygi duydugum bestekar.. harika bestelerinin yaninda guzel yorumlari da vardir..
  • "...insan zaman kılığında bir ölüm hecesiymiş.."*

ölüm herkesi eşitler diye sevinir insanoğlu; ölüm, yaşam gibi, ne eşittir ne de adil. haksız ve zamansız bu ölüm sadece eşsiz bir sanatçıyı, bir dostu aramızdan çekip almakla kalmadı, çocukluğumuzdan ve ilk gençliğimizden bir parçayı da hoyratça alıp götürdü.

seni yarı yolda bırakan o kalbe kırgınım. "nereye dostum, nereye" diye sormak geçiyor içimden.
    neyse ki, ölüm anılara işlemiyor.
  • başarılı ve kariyerli bir babanın oğlu olmak ağır bir yüktür. altında ezilmeniz çok olasıdır. timur selçuk bu engeli aşabilmiş bir büyük müzisyen, sanatçıydı. evet zaman zaman huysuzlukları olmuştur titizliğinden dolayı ama bu onun kıymetini azaltmaz. mekanı cennet olsun.
  • müzik dünyasının ferhan şensoy'u.
  • yeter, yeter öleceksek ölelim....

bir efsane, çocukluğumuz, gençliğimiz... ah o güzel günler...
    mekânı cennet olsun...
  • siraselvilerde cagda$ muzik evi adinda bir dershane turevinede sahiptir.kendisi de orada $an dersi vermektedir.aramizda , gitar kursu ciki$i gecen bir dialog:
    t.s:nasil gidiyor ogulcugum ?
    event:iyi gidiyor efendim, sizin nasil gidiyor ?
    t.s:ben gitari yillar once bitirdim.
    event:ha. hom.$ey.ben hayata dair sordugunuzu zannetmi$tim
    dumur...
  • bir soylesisinde ; ' iki adam küskün ve sayet rakı masasında barısacaklarsa , o rakı helaldir ' demisligi vardir ki beni benden almistir .
hesabın var mı? giriş yap