şükela:  tümü | bugün
  • neuroscience'tan zevk alan ve güzel heyecanlı bir dille neuroscience anlatmaya çalışan genç nörolog, kendisi bir helen fisher hayranıymış. ilk defa gündem özel programıyla televizyon ekranlarında boy gösterdi ve bu şekilde tanıdım kendisini. umarım ilerde daha çok görürüz kendisini.
  • kendisi hayalimdeki adammış, az önce farkettim. baya aşık oldum, maşallah allah sahibine bağışlasın.

goy goy bir yana yolu açık olsun, başarılar diliyorum.
  • nüroloji uzmanı. ben de gündem özel programında tanıdım kendisini. çeşitli konularda ilginç görüşleri ve araştırmaları var. sıkılmadan dinliyor ve okuyorum. “yediğin şey sen misin?” başlıklı veganizm kokan bir yazısını okumuştum. leziz bir yazıydı. hemen yeşillendireyim : yediğin şey sen misin?
  • kızının evlerindeki kediye yaptığı işkenceyi kaydedip sosyal medyada paylaşan doktor olmuş ama insan olamamış yaratıktır. tepkiler üzerinde paylaşımı silip hesaplarını açık hesaptan kapalı hesaba çevirmiştir. aşağıda linkleri paylaşıp bunun unutulmamasına, yapılan işkencenin geri dönüşü olmadığına vesile olmak istiyorum.

facebook linki

instagram ismi: dranimale

avukatları da hemen damlamış. neymiş beş saniyeymişte, bir sürü hayvan kurtardığına şahitmiş. biz de küçücük bir hayvana nasıl davranıldığına şahidiz. özelden avukatlığını yapacağına, kızının neden öyle davranmasına izin verdiğini öğrenmeye çalış.
  • 5 saniyelik görüntü üstünden, 3(!) yaşındaki kızı ile birlikte sosyal medya linci yiyen insandır!

üstelik 5 saniyelik görüntünün sonunda "yapma, yapma" diye kızını uyarıyor.

bu adamın defalarca hayvanları kurtardığına, barınak sağladığına bizzat şahidim. fakat şu an sosyal medyada onu ve ailesini 5 sn. lik görüntü üstünden linç etmeye kalkmış hayvanların hiçbirini tanımıyorum!
  • gereksiz yere sosyal medya lincine kurban giden koca yürekli hayvan sever doktor.
    eline klavye alan topluma faydalı olan insanlara saldırıyor. sosyal medyamız tam bir leş olma yolunda ilerliyor
  • sosyal medya lincinin son kurbanıdır.
    tanıyabileceğiniz en iyi insan olmak ile bereber çok iyi de bir doktor ve babadır. bir semtin bütün ihtiyaç sahibi hayvanlarına hiç bir destek almaksızın bakarken, onlara sahip çıkıp sahiplendirirken böyle bir durumda bırakılmasının çok büyük bir haksızlık olduğunu düşünüyorum.
    sevgili annesinin yirmidört saatinin yirmi saatini hayvanların peşinde dolaşıp onlara yardım ettiğini, bahçesinde ve yakınlardaki parklarda en az elli hayvanı sahiplendiğini, yaralı hayvan görünce bisikletinin sepetinde evine getirip bütün tedavi süreciyle ilgilendiğini de belirtmeden geçemeyeceğim.
    eşinin çocuklar ve hayvanlar ile alakalı ne kadar duyarlı ve vaktinin çoğunu bu tarz hayır işlerine harcadığını da belirtmek isterim.. kim eşinden dostundan gelen kıyafetleri biriktirip kmlerce yol yapıp ihtiyaç sahiplerine dağıtıp gelir? evinin balkonundaki bitkilere canlı diye sahip çıkıp her gün seven insanlar bunlar ve inanın o çiçekleri yoldan geçerken görmemeniz ve hayran kalmamanız mümkün değil.
    canlı olan herşeye sahip çıkıp seven insanları hayvan sevmemekle işkence etmekle suçlayan o sığ kafalı, empati yoksunu beyinler gidip biraz çevrelerinde dolansalar nasıl yanlış bir karar verdiklerini anlarlar.
  • uzun boylu, yakışıklı, fit doktor da varmış meğer. “doktor” deyince aklımızda beliren imge daha çok, götlü göbekli, gözlüklü ve de kel herifler...