şükela:  tümü | bugün
 • bir dönem devlet bakanlığı yapmış, şu anda sistem mühendisliği danışmanlığı yapan, girişimcilik konusunda kitapları bulunan aşmış şahsiyet.

  dakikliği, ciddiyeti, kızdığı zaman verdiği ayarlarla ve espri yeteneğiyle ünlüdür.
 • kendisinin web adresi şöyledir:
  http://www.tinaztitiz.com/
 • kendisi, bana "soyadini bu kadar hak eden insan var midir acaba?" diye dusundurdu. zaman ve dakiklik konusunda saplanti derecesinde hassas. cok ayrintici ve titiz, hatta dedikleri eksikli yapilmissa vidi vidici bile denebilir.

  ama isine onunla ayni ozeni gosterdiginizi fark ettigi an susuyor ve sizi takdir/tebrik dahi ediyor. daha iliman oluyor. disiplinli, tutumlu ve de ogretmen edali. ama esprili ve de sevimli. epeyce kilo vermis, saglikli besleniyor; pirinci, unu eve bile sokmuyor.

  kedileri seviyor, bu da direkt arti puan bence. bir kedisi 19 yasinda olmus, oburu de * ona gore 7, evdekilere gore 10 yasindaymis. *

  eskinin kilolu devlet bakani, simdinin sistem muhendisligi danismani ve uygulama hizmetleri sektorunde; paneller, egitimler veriyor. bilgisayardan da iyi anliyor laf aramizda.
 • turgut özal zamanında anap'tan milletvekili seçildi. devlet bakanı ve kültür bakanı olarak görev yaptı. 1991'de doğru yol partisi'ne geçerek bir dönem de doğru yol partisi milletvekili oldu.
 • muhabbeti şeker, kendini de eleştirmesini bilen eski politikacı yeni yazar, danışman. *
 • küçüklüğümde haberlerde ismini duyardım. hatırımda milli eğitim bakanı gibi bir sıfatla kalmış. o zamanlar kim olduğunu hep merak etmişimdir.
 • dokuz eylül üniversitesi aktif eğitim çalıştayının konuğu olarak dün desem de verdiği yaratıcılık, sorun çözme, karar verme konulu konferansta kendisine hayran bırakmış kişi. alçakgönüllü espirili bir guru.
 • cetin altan'in kalk borusu'ndaki pasoru.
 • küçük adımlardan başlayalım; gönlümdeki belediye -tercihen büyükşehir belediyelerinden biri hatta istanbul büyükşehir- başkanı baş danışmanıdır. belediye başkanı demiyorum çünkü o zaman belki bu kadar düşünmeye ve yazı yazmaya vakti kalmaz. artık ne kadar olabilirse o kadar aklı başında bir büyükşehir belediye başkanı olsa ve tınaz titiz de onun baş danışmanı olsa ve bir çok konuda büyükşehir belediye başkanı çözümleri ona devretse.. bu bir ilçe belediyesi olsa direk oraya taşınırdım, bu istanbul büyükşehir olsa da ilk fırsatta şehirden taşınma planımı uzun bir süre ertelerdim herhalde. bir çok açıdan daha yaşanılabilir, aklı başında bir şehir haline gelebilirdi istanbul.
 • acılı - acısız arabesk tartışmaları sırasında kültür bakanı olan, acılı'ya alternatif olarak hakkı bulut'a acısız bir şarkı besteleten değişik siyasetçi. cin fikirli çabası sonuç vermemiş, jiletçi delikanlılar konserlerde kanlarını akıtmayı sürdürmüşlerdir.