şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: incelticici)
 • "kolay yolu seçen" anlamında kullanımı satışa sunulmuştur. mesela herkes trafikte beklerken emniyet şeridinden yardıran dayı bir tinercidir. veya winning eleven'da serbest atışlar sırasında kale direğine defans adamı çeken şahıs da tinercidir.
  ilgilenenler için hesap numaramı mesaj yoluyla verebilirim. tinercilik yapanı da vururum. amen.
 • dokuzuncu nesil çaylak.
 • tiner çeken insan ne yaptığını bilemez. kaymış bi durumdadır..gelip seni kesip, doğrasa sonra gidip sızsa sabah kalktığında ne yaptığını hatırlamaz bile.
 • uçucu ve parlayıcı madde bağımlısı
 • fiil ve söylemlerinin farkında değildirler. kendi kendilerini tetiklemek sureti ile öfkeye kapılabilecekleri gibi efendi efendi oturan insanı öldürmekle de tehdit edebilir hatta bu maksada ulaşmak için harekete de geçebilirler.
  yukarıdaki ayrıntıların birebir yaşandığı kanlı canlı, gerçek bir günde, bir tren seyahatinde, kendi kendini tetiklemek sureti ile her türlü küfür ve tehdidi ulu orta ve ağzından tükürükler saçarak savuran ve bu sebeple de takip mesafesini kaybeden tinerci kişisi, parmaklarının arasına jilet yerleştirirken, hadiselerin yaşandığı banliyö treni bostancı istasyonunda durur. burada bir es vermek istiyorum.
  şimdi bu tinerci tabir ettiğimiz kişi, zaten gerçeklikle bağları çok çok zayıflamış, hatta bağlarını koparıp atmış kimsedir. para isteyebilir, hır çıkarmak isteyebilir, dikkat çekmek isteyebilir... bu böyle uzar gider. tüm bunları yapabilir mi bu arkadaş? yapabillir, hatta daha da iler gider, zarar verebilir. peki biz bu adama ceza verebilir miyiz? akli melekelerinin yerinde olup olmadığına bakarız. şayet yerinde değilse, ki kanımca yerinde değildir, cezai ehliyeti yoktur der, jiletle bölünmüş bedene ve ruha bir kuru geçmiş olsun diyebiliriz. ha tinerciyi de kimbilir hangi hayat sıkıntısı bu yollara düşürmüştür yazık adama dersek, bu başka bir entry'nin konusudur derim.
  trenin durduğu istasyonda verdiğimiz es'ten devamla,
  tüm bu küfür ve tehditlerin muhatabı olan ve olayların gelişmesine neden olabilecek herhangi bir tepkisi olmayan dahası hiçbir suretle olan bitene reaksiyon göstermeyen kadın, işin ciddiyet kazanması üzerine serin kanlılığını koruyarak trenden iner, doğruca istasyonda bulunan güvenlik görevlisinin yanına giderek, konu tinercinin tehlike arz eden davranışlarda bulunduğunu ve yolcuların can ve mal güvenliğinin temini bakımından trenden indirilmesini istediğini söyler. güvenlik görevlisinin verdiği cevap tinercinin yarattığı dehşet ve sinir bozukluğundan daha büyük bir çöküntüye sebep olur. "benim buna yetkim yok"
  yolcuların can ve mal güvenliğini temine yetkisi olmayan bir özel güvenlik görevlisi olarak, demek ki aydan aya aldığın maaşının yarattığı güven ve sıcaklıkla mobonda oturmaya, elektrikli sobaya karşı ayaklarını uzatmaya ve bulmaca çözmeye yetkin var. ne güzel!!ha bunları duyunca da "ya bana bir şey yapsaydı" demiyor mu.. bu benim bittiğim andır. o zaman, benim güzel kardeşim, sen de özel güvenlik görevlisi olma. böyle tansiyonun yükseleceği işlere karışma, ne bileyim git kütüphane görevlisi ol, mutlu huzurlu dingin bir yaşantın olsun kitapların içinde. ama hem özel güvenlik görevlisi olup hem de ben etliye sütlüye karışmam diyeceksen, sonunda bir gün böyle benim gibi sıyrık bir kadın çıkar, seni gider cumhuriyet savcısına şikayet eder. bu durumda da ne diyoruz, darılmaca kırılmaca yok.
  velhasıl, tinerci, aklını tutamamış kafatasından uçmuş uçmuş bir kimse olmakla, böyle toplumsal sorunları da iredelememize vesile olmuş, akşam saatinde beni benden almış kişidir, diyerek son tanımımı da yapıp işbu haddinden fazla uzayan entry'mi bitiriyorum.
 • tophaneyi çağrıştırır hep... maket için tophanedeki bi büfeden karton istediimde tinerci muamelesi görmeme sebep olmuşluu vardır yakıp ısınacaıma dair öngörüleri de olmuştur sevgi dolu büfeci amcanın