şükela:  tümü | bugün
 • "onları okula yolluyabılecek ebeveyleri olsaydı tiner yerine kokulu silgi koklayacaklardı" gibi arabesk magazin yaklashımları yuzunden ulke tarıhımızın bi zaman dılımıne mudahale edılmeksizin sıkıshıp kalan chocuklar
 • bu çocukların ayrı bir versiyonu da ballyci çocuklardır.
 • sadece cocuk olmayan, cetelesmeleri ve sehrin hemen her yerinde bulunmalariyla trajikomik manzaralar olusturan insanlar. bir kac arkadasimin besiktas-taksim hattinda saldiriya ugradigi; brezilyada korku haline gelmis ve televizyonda bizim de alisik oldugumuz bir formatta "bugun kac tane olduruldugunun" haberinin verildigi maalesef sistem atigi cocuklar, gencler. insanlik ayibinin tehlikeli bir hal almaya basladigi durum..
 • gecenlerde taksimde akbil dolduaralım dedik şu akbil makinelerinden. tinerci çocuklar sardı etrafımızı e biz takmadık fazlaca. derken arkadaşın makinaya sokmaya çalıştıgı bir milyon gözle kaş arasında tarih oldu nasıl oldu anlayamadık.saolsunlar çok hızlı bu çocuklar.
 • nedense devamli ama devamli tiner cekerler korpe cigerlerine.. kardesim keyif maddesidir o nie devamli keyiflion ki kendini... gidip sormak lazim aslinda ama gozleri kara bunlarin.. hani
  hayatta kaybedecek bisileri olsa yapmaz. vurmaz kirmazlar.. ama yok ki ...
 • bir kisim ozellikle ya$i 16-17 uzerinde olanlari suca egilimli, hatta sucun belanin ta kendisi, islah bekleyen kitle. cocuk demek biraz ufak kacar bunlara. ozellikle son gunlerde goz gore gore i$ledikleri cinayetler ile hedefteki kitle. varolu$larinda kendi sorumluluklari tarti$ilir olan, aslen zavalli, ancak son olaylar nedeni ile toplumsal olarak kimvurduya gitmek uzere olan kitle. ofkenin namlusundaki kitle.
  (bkz: sosyal parazit)
  (bkz: kitle imha silahlari)
 • en son taksimde ayni anda 7 kisiyle mücadele edebilcek ve kardak kayaliklarina ilk ayak basan komandolardan olan bir sat yüzbasiyi kalbinden bicaklayarak öldüren hemen ertesinde bursa da bir akayakit istasyonundan beles icki ve sigara alamadiklari icin bir müsteriyi bicaklayip öldüren bir digerini üstüne tiner döküp yakan cocuklarin dahil olduklari sorunlu ve yardim edilmezlerse daha büyük sorunlara yol acabilcek grup.
 • belki pek çok insana ters gelecek ama, tamamen ortadan kaldırılmasının faşizm değil, bir gerek olduğuna inanmaya başladığım çocuklar sürüsü... tedavi edilenleri de bir müddet sonra geri dönüyor ve "nasıl olsa bana bir şey yapamazlar" düşüncesinin ve de tiner uyuşukluğunun ardına sığınıp bir an bile düşünmeden cinayet işliyorlar.

  ailelerinize, sevdiklerinize ne gibi zararlar verebileceklerini düşünün... o öldürdüklerinden biri sizin bir tanıdığınız, sevdiğiniz olsa idi ne yapardınız, ne düşünürdünüz ? ateşin daha yakına düşmesini mi beklemek gerekir ?

  acı ama gerçek.... hepsi ortadan kaldırılmalı... ya da onlar tek tek bizleri ortadan kaldıracak...
 • belediyelerin bir olup bu çocukların ıslahı için çok büyük bir kampanya düzenlemeleri gerekmektedir. aksi takdirde yakın gelecekte istanbul'un vahşi batıdan farkı kalmayacaktır.
 • bu akşam saatlerinde iki arkadaşımı sebep yokken bıçaklayan çocuğun dahil olduğu grup. önüne geçilmezse gün geçtikçe daha tehlikeli hale gelecekleri belli. umarım daha fazla insanın canı yanmadan bir çözüm bulunur bu çocukların durumuna.