şükela:  tümü | bugün
  • aziz yıldırım yüzünden hayattan bezmiş benim gibi fenerbahçeliler ve her başlığı bir şekilde beşiktaş'a getirebilen, tinerci diye adlandıran grubu* anlayamayıp "ben de herkes gibi olmak istiyorum" diyen diğer takım taraftarlarının merak ettiği tavsiyelerdir.

sözlükteki tinercilerin katkısını bekliyor ve naçizane kendi tavsiyelerimi ekliyorum:

1) tiner türlerine hakim olun.
    selülozik tiner ve sentetik tiner başlıklarını iyi inceleyin.

*ekşi tiner tercih edin!*

--- reklam ---

ekşi tiner sentetik
    ekşi tiner selülozik
    kampanyalı fiyat bilgisi
    tse belgesi

--- reklam ---

2) sağlam bir hayal gücüne sahip olmak için çalışmalar yapın.
    bu, size sözlükte açılan herhangi bir başlığa gireceğiniz entry'i beşiktaş'a bağlayabilme imkanı sağlayacaktır.

3) "amq" ve "len amq" kalıpları üzerine çalışın.
    bunlar, size karşınızdakini önemsemiyor havası katacak kalıplardır.
    örnekler üzerinden çalışarak kısa sürede bu kalıpları oturtabilirsiniz.

4) mağduriyet teknikleri ve mağdur edebiyatı hakkında çalışın.*
    her maçtan kendinize bir mağduriyet çıkarmanız şart. unutmayın, savaşlar masa* başında kazanılır. entry'lerinizde hep aleyhinize işler oluyormuş havası oluşturmanız çok önemli.

5) beşiktaşlı ağlaklığı konusunu yalayıp yutun.
    yukarıda verilen maddeleri tamalayıcı olması nedeni ile en çok buna önem verin.
    unutmayın ağlamayana meme vermezler!

6) alıştıra alıştıra çekin, birden bünyenize yüklenmeyin.
    her ne kadar ekşi tiner ile ani tiner çarpmasının önüne geçmek üzere çalışmalar yapsak da, bir anda yüksek dozda alımı sağlık açısından sorun teşkil edebilir.

yeni marşımız - tinerciler geldi

henüz tiner ile yeni tanışmaya başlayan bendenizin verebileceği tavsiyeler şimdilik bunlar ile sınırlı. sevgili sözlükteki tinercilerin bu başlığa katkıda bulunmasını ve bizleri tecrübeleri ile aydınlatmasını rica ediyorum.

--- işkur bildirisi ---
    iş bu entry, suser'ın lanetli olduğu dönemde yaşadığı ağır işsizlik sonucu, 14.03.2018 tarihinde yazılmış, kenarıya çekilmiş* ve lanetin kalkması ile içinde bulunduğumuz gün yürürlüğe alınmıştır.

--- suser bildirisi ---
    takımımla veya maçlar ile birilerine sövecek kadar bir bağlılığım yok. sözlükte futbol başlıklarından da mümkün olduğunca uzak dururum. ancak tinerci olmanın gerekliliklerinden olması nedeni ile size atış serbest tinerciler.
  • - vampir misali, daha çok geceleri ortaya çıkın.
    - yatacak yer olarak harabe haldeki binaları ve kabası bitmiş ama tuğlaları örülmemiş binaları seçin,
    - diğer tinercilerle oluşturacağınız komün 3 kişiden fazla olmasın. kalabalık tinerci grupları çok dikkkat çeker. bu da birilerinin polise ihbar etmesine yol açabilir.
    - tinerci bile olsanız kaliteden taviz vermeyin. ucuz ne ivdüğü belirsiz malları kullanmayın. sağlık herşeydir.
    - bulunduğunuz sokaklarda aydınlatma mümkün olduğunca loş olsun.
    - sokak köpeklerine iyi davranın. onlar sizin tek dostunuz. diğer tinerci arkadaşlarınız gibi tiner için değil, sizle siz olduğunuz için dostluk kurarlar
    - cadde köşelerinde dilencilik yapmak yerine daha çok "ablacığım bir sıkıntım varda 1 dakikanızı alacağım" diyerek son derece beyefendi bir şekilde derdinizi anlatın. ama tinerci olduğunuzu sakın söylemeyin. "abim hasta yol param yok" falan deyin
    - yazın ve ilkbaharda bulunduğunuz inşaatın balkonunda tiner keyfi yaparken, sonbahar ve kışın daha çok yatak odası ve banyo gibi binanın iç kesimlerini tercih ediniz.
    - paranızı mümkün olduğunca optimum kullanın. "bugün kendime ziyafet çekeceğim" deyip en pahalı tineri almayın sakın. ondan sonra para bulamaz, 1 hafta ayık gezersiniz.

şimdilik aklıma gelenler bunlar. unutmayın siz bu şehirdeki tek özgür insanlarsınız.
    kendinizi şımartın...
  • tinerci denmesinden rahatsız olmayın fakat hala tinerci diye yaratıcı bir şey bulduğunu, çok komik olduğunu sanan, klişeci tiplerle takılmayın. farklı kalın.
    kısacası çekin tineri, .... feneri. çok da takılmayın bence.
  • herhangi bir spor kanalından fikret orman'ı izlemesi yeterli. 5-10 dk içinde başlayacaktır.

tanım: göztepe'liyiz.
  • fetöcü ve renkli olmamayı gerektirir.
  • aradığınız şey sentetik değil selülozik tinerdir. göt nalburlar kafa yaşayamadan ölün diye sentetik satmak isteyebilir, kullanacağınız boyanın sanayi tipi olduğunu, sentetikle çıkmadığını söyleyin.

madde etkisindeyken sigara konusuna dikkat edin, çakmağı çaktığınız gibi patlayabilirsiniz.

kamu spotu notu: ayrıca sizin ben cibilliyetinizi s.keyim, tiner nedir ya? salak mısınız oğlum bally çeksenize..? şaka şaka, tinerle ballynin kafaları çok tatlıdırlar, ama muhteşem bir doğal seçilim türüdür. bulaştıktan sonra birkaç gün içerisinde tam bir moron olursunuz, ama o kadar çok beyin hücresi kaybetmişsinizdir ki, kendi salaklığınızdan etkilenecek kadar düşersiniz. 2+2 ile 2*2 nin aynı sonucu verdiğini duyunca ufkunuz iki katına çıkar, o derece. tavsiye değildir, kullanmayın kullandırtmayın.

edit: üzümü yiyin bağını sormayın, tinerci veya ballyci hiç olmadım, olmam da.* ama bir takım bildiklerim, tanıdıklarım var. bunları nereden bildiğimi soran olmuş, biliyorum işte ne dememi bekliyorsun arkadaşım? insanları uyuşturucuya teşvik etmem gerekçesiyle tebrik eden bir arkadaş olmuş, hayır dostum. ben insanlara uyuşturucuyu önermiyorum, kullanmaya niyeti olan ben buraya yazdım diye vaz geçecek değil. en azından denk gelen okuyan olur da sorumsuzca kafa yaşamak uğruna kendine ciddi zararlar vermez diye, insanları bilinçlendirmek ve bilgilendirmek adına yazdım bunları.