şükela:  tümü | bugün soru sor
 • (bkz: tinkerbell)
 • saray'ın ürettiği sütlü çikolatalı ve karamel kaplamalı berbat çikolata.
 • tingoz merkezli olarak haber geçtiğim tingoz ve tink damar sıfatının daha sadesini bilmediğimiz kök sözcüğü. ting diye söylenişi de mümkün. her halükarda türkçe kökenliye benzemiyor, rumca olabilir mi, hangi dilden acaba? tüngümek fiilimizi akla getiriyor, anlamı farklı. tinkmek var, o da başka yörenin tüngümesi. illa tüngümekten köken bulmaya zorlanırsak tink ve tingoz siniri zıplayan* demek olabilir.

  (bkz: tinkmek)
  (bkz: tinker bell/@ibisile)
 • açılımı teknoloji ve insan kolejleri. türkiye'nin ilk teknoloji lisesi. öğrencilerine yazılım geliştirme, donanım geliştirme (bkz: maker hareketi), girişimcilik öğretip, kurumsal firmalarda staj garantisi vererek onları işe hazır hale getirme amaçları var.
  www.teknolojiveinsankoleji.com
 • ülkeye katma deger katacagina inandigim türünün ilk örnegi okul zinciri.sadece bilisim ve teknoloji alaninda olmasi da egitim sistemindeki onemli bir acigi kapatacak gibi gozukuyor.
 • çocukların erken yaştan yazılımla tanışmasını sağlayan nadide bir okul. üstelik fiyatları da diğer boş kolejlere göre çok uygunmuş. ilerde çocuğum olursa (bir de bilişime ilgisi olursa tabi) gözüm kapalı göndereceğim okul. * fiyat kaynağı
 • yeğenimi kayıt yaptırdığımız türünün ilk örneği okul.harika bir vizyonları var.türkiye'de uygun fiyatla güzel şeylerde yapılabiliyormuş.girişimcilik atölyeleri, maker, fablab, isteam, endustri 4.0 gibi alanların olması, her öğrenciye laptop ve staj garantisi verilmesi (borusan, zorlu, dyo, kibar holding vsvs) öne çıkan özelliklerinden.
 • son zamanlarda reklamlarını her yerde gördüğüm lise. içeriğini biraz araştırınca türkiye'nin tam da ihtiyacı olan bir konsepte sahip olduğunu gördüm.
 • aslında alanında pek de ilk olmayan lise. bahçeşehir fen ve teknoloji lisesi'nde de bahsedilen yazılım geliştirme, donanım geliştirme, üç boyutlu modelleme gibi dersler aktif bir şekilde alanında tanınmış kişiler tarafından veriliyor. yani ismi 'teknoloji lisesi' olan ilk okul olabilir ama müfredat açısından bunu zaten yapmakta olan bir okul var. ayrıca reklamlardan gördüğüm kadarıyla bazı doğa koleji gibi büyük özel okullar da fen ve teknoloji liseleri açmaya başlayacakmış. bunu son yıllarda bahçeşehir fen ve teknoloji lisesi'nin elde ettiği başarılara ve reklam potansiyeline bağlıyorum. ancak tabii ki böyle liselerin çoğalması faydalı ve isteyeceğimiz bir şey, zira normal fen liselerindeki öğrenciler için bile, milli eğitim bakanlığı'nın müfredatta bir farklılık yaratıp bu tarz gerekli şeyleri öğreteyim diye bir çaba gösterdiğini ancak rüyamızda görürüz.
 • teknoloji ve insan kolejleri. bu kolejler, öğrencilerine global ihtiyaçları göz önünde bulundurularak geliştirilmiş müfredatıyla geleceğin yetkinliklerini kazandırmayı planlamaktadır, umarım başarılı olurlar.