şükela:  tümü | bugün
 • sir alec guiness'in de rol aldığı ve 1970'lerde trt'de yayınlanan casusluk dizisi. bol entrika vardı. hatta hiç unutmuyorum, ilk bölümün yayınlanmasının ardından günaydın gazetesinde "hiçbir şey anlamadık" başlıklı bir yazı çıkmıştı. öyle naif bir dönemdi işte bu 70'ler.
 • john le carré 'ın 1974 yılında yayınlanmış casusluk romanı. 1979 yılında bbc kanalında ana karakter george smileyalec guinness'ın oynadığı ian richardson ve patrick stewart'ın da yeraldığı bir mini-dizi olarak yayınlanmıştır.
 • "hadi ingilizdir kendi adamini tutmuştur, listedeki romanlarin yarisindan çoğu da ingilizce'de yazilmiş romanlar zaten" seklinde bok atmak serbest ama observer okuyucularinin "tinker, tailor, soldier, spy"i 2003 yilinda dünyanin en iyi 100 romani arasinda saydigi seklindeki gereksiz bilgiyi verip bakınıza geçelim... (bkz: köstebek)
 • 80'lerin basi olmali dizinin trt'de yayinlanma tarihi. simdi bbc kaç yilinda çevirmiş bu diziyi, merak ettim baktim da 1979'da çevrildiğini gördüm. anlayacağınız türkiye'de iç ve dis düsmanlar merkezli komplo teorilerinin en revaçta olduğu darbe yillari olmasi nedeniyle trt de "tam bize uyar abi bu casusluk hikayeleri falan" şeklinde bir mantikla hemen satin alip yayinlamiş olmali diziyi. yoksa o yillar malum yabanci bir dizinin türkiye'ye geliş süresi dünya'dan firlatilan bir uydunun plüton'un çevresinde bir tur atip geri dönmesi kadar uzun. amerika'da ceyar'i vuruyorlar, katilini de yakaliyorlar, ama bizimki burda hala "bana bir bardak viski koy suyelin" diye gerine gerine siritiyor, boby'nin çanına ot tikiyor... neyse uzatmayalim, çocukluk anilarindan entry yapma ekolüne sadik kalalim, dallas nedir bilmeyen bir kuşak yaşlaniyor şimdilerde malum... hatirliyorum gerçekten de kimsenin bir halt anlamadan seyrettiği ve ikinci bölümün ortasinda da izlemekten vazgeçtiği bir dizidir bu ve ikiz tepeler'le ayni kaderi paylaştığini da fisildayabiliriz burada.
 • amazonda dvd'si pek de ucuza bulunabilen şahane dizidir efendim.
  http://www.amazon.co.uk/…utf8&qid=1291224049&sr=8-1
  olayların biraz yavaş işlediği kesin ama yarım saat dikkatinizi toplamak için 3 dakikada bir patlamaya ya da bir avuç insanın adaya düşüp gizemlere atılmasına ihtiyacınız yoksa, bu diziyi rahatlıkla ve keyifle izleyebilirsiniz. ben şahsen böyle bir zarafeti (evet, zarafet), böyle bir olay örgüsünü, böyle bir anlatımı çok az dizide gördüm. alec guinnes'a da tekrar hayran kaldım.
  aynı zamanda da 2011 yılında filmi çekilecek, george smiley'i gary oldman, peter guillam'ı da benedict cumberbatch oynayacaktır. (muhabiriniz netheril, tam olarak emin değilim ama sanırım londra'dan bildirdi)
 • başrollerini gary oldman, colin firth ve tom hardy’nin paylaştığı, 2011'in aralık ayında çıkacağı açıklanan film, aralık ayını iple çekme sebebi.
 • filmin istanbuldan sahneleri de görebileceğiniz ilk fragmanı yayınlanmıştır. şahane kadrosuyla gümbür gümbür gelmektedir.
 • låt den rätte komma in gibi, janrları kanırtan, müthiş kaliteli bir filmin yönetmenliğini yapan tomas alfredson un yeni filmi. bir film için bu kadar heyecanlanmayalı çok oldu. trailer izlerken tüylerim diken diken olmayalı çok oldu.
  bu filmin cast ortada, konu ortada, yönetmen ortada. gary oldman diyor, tom hardy diyor, colin firth diyor.. hani pasha karakteri ile hastası olduğum mark strong dahi var. tomas alfredson ve eminim 'låt den rätte komma in' i sevenler için çok çok önemli bir film. beklentiler tavan.
 • kadrosu, konusu, mekanları ve yönetmeniyle beklentileri maksimize eden film. trailerini gördük, mest olduk, kendisi de tez elden gelse iyi eder.

hesabın var mı? giriş yap