şükela:  tümü | bugün
  • 6 kişi daha bulursam kuracağım dernektir. kurucu başkanlığı isteyen kapabilir, koltuk derdim yok, sadece tinypic kullananları bilinçlendirmek istiyorum.

arkadaşlar, yapmayın, etmeyin. tinypic denen bok site, yükleyip bağlantı verdiğiniz resimleri açarken hem en az 10 saniye bekletiyor, hem de o 10 saniyede öküz gibi bin tane gösteriyor. ayrıca yok etiketlermiş, yok "bu resimlere de bakın"larmış, bi' ton gereksiz eleman var sayfa içinde. resminiz 4 kilobayt da olsa, 4 megabayt da olsa eşşek gibi bekletip bizi o berbat arayüzüyle karşılıyor. resminizi sizin istediğiniz boyutlarda değil, kendi istediği boyutlarda göstermesi de cabası. bir de resim yüklerken ille de captcha çözmenizi, insan olduğunuzu kanıtlamanızı falan bekliyormuş. 2015 yılındayız lan!

oysa imgur öyle mi? imgur'da resme "doğrudan erişim" olanağı var. yani resim dosyasının bağlantısını veriyor, resmin bulunduğu sayfanın değil. alıyorsun o bağlantıyı, yapıştırıyorsun buraya, isteyen kişi çat diye görüveriyor resmini. reklammış, etiketmiş, yavaş yüklenen arayüzmüş, ilgili resimlermiş... hiçbiri yok.

üstelik imgur'da öyle deli şeyler var ki, ağzınız açık kalır. mesela bas printscreen'e, ondan sonra imgur'a gir, anasayfadayken ctrl+v yap - nasıl da tatlı bir şekilde yapıştırıyor yarabbim! hatta internette bir resim dosyasının bağlantısını kopyala (sayfasının değil, dosyanın bağlantısını), yine imgur anasayfasına yapıştır, hop, imgur'a "transload" yapıyor (yani senin bilgisayara indirmene gerek kalmadan siteler arası transfer yapıyor). aynı anda birden fazla resim yükleyebiliyorsun, yüklediğin resimlerden albüm oluşturabiliyorsun, istersen resimleri kesip biçiyorsun, döndürüyorsun, üstüne yazı ekleyip çizim yapıyorsun falan... instagram efektlerine benzer efektler bile ekliyorsun yahu! imgur'un faydaları saymakla bitmiyor a dostlar!

neyse, çok coştum. demem o ki, bu derneğe siz de katılın arkadaşlar. beraber interneti tinypic zulmünden kurtaralım. tinypic vesayetine son verelim yoldaşlar!

debe eki: ilk defa debe'ye 10. sıradan girmenin kıvancı içerisindeyim. elim ayağıma dolaştı resmen, ne diyeceğimi şaşırdım. oyunuzu imgur'a verin!

debe eki iki: (bkz: tinypic güvenlik yasası)

ohaaaaa eki: hizliresim, ayda 1 defa gösterilen resimleri tutup diğerlerini siliyormuş. o en beteriymiş meğer!
  • yerlimalı yurdun malı herkes hızlıresim kullanmalı. ben yabancı sitelerde resim eklerken falan hep hızlıresim kullanıyorum. güzel hizmet.
  • imgur'un chrome eklentisi ile istediğiniz resme sağ tıklayıp direk upload, isterseniz tüm sayfayı, sayfanın bir parçasını görüntü olarak direk upload etme gibi kolaylıklarıyla kullanabilirsiniz diyere katıldığım dernek.

şu güzelliğe bakar mısınız:

güzellik1
    güzellik2
  • chrome kullanıcılarını imgur uploader kurmaya davet ederek bir ışık da benim yaktığım dernek.
  • imgur'un olduğu evrende (dünyada demiyorum bakın, dikkat edin), imgur gibi bir sitenin olduğu evrende herhangi bir siteye imaj yükleyip link vermek dombililiktir, taoculuktur. lütfen kendinize sövdürmeyin arkadaşlar!!.

o kadar uğraşıp, özene bezene araştırmalar falan yapıp entry yazıyorsunuz. linkler ordan burdan. hoop bütün emek bir anda buhar.

imgur kullanın, kullandırın. kıllandırmayın.
  • tinypic vesayetine karşı oluşturulmuş, her geçen gün güç kazanan bir oluşumdur.