şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: hekim)
  • (bkz: md)
    (bkz: phd)
  • en beleşçi, avantacı mesleğin emektar insanı.
    (bkz: kıvırmak)
  • -aaa bak başkaları da doktor olabiliyormuş.. cümlesinin kahramanıdır onlar. başka mesleklere saygı duymayan tek meslek dalının üyeleridir.
  • (bkz: tabip)
  • bilim doktoruyla karıştırılmaması için hastane dışındaki ortamlarda bu şekilde kullanılması normaldir. ha bir de hem bilim doktoru hem tıp doktoru olanlar var ki, onların işi en kolayı.
  • doktor, sadece tıp üzerine tahsil yapmış kişilere değil, herhangi bir dalda yüksek öğrenimin üzerinde eğitim almış kişilere dendiği için gayet normal olan ünvan. tabib, hekim asıl kasettiğimiz şeyi karşılamak için kullanılır. mesela işletme üzerine doktora yaptı bir insan tıp eğitimimi aldı. hayır. yüksek öğrenim üzerinde bir eğitim aldı ve o işin doktoru oldu. artık istediğiniz kadar dalga geçin mennan bakkal, micheal jackson şarkıcısı deyin. ama doktora yapmış kişilerin aldığı ünvanlar değişmeyecek.
  • "işletme bölümünde doktora yapıyorum" diyince "evladım sen doktor sayılırsın, anlarsın. şo sırtımdan bir ağrı girip kalçamdan yayılıyor, bi bakıvirsen" diyen insanların yaşadığı memlekette yazılması çok normal olan unvandır. "hekim", "tabip" gibi karşılıkları da vardır.
  • tıp eğitimine başlamış öğrencilerin kimilerinin üniversite kimliklerinde bölüm hanesinde yazan ifade
  • the last lecture'da şöyle geçer;

"my son is a doctor but not the type that helps people"

insanlara faydalı olan tek doktor cinsidir efendim, seviniz, öpünüz.